Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Grzałka zmywarki Siemens model SD6P1S Przepalona ścieżka grzałki, naprawa?

12 Sie 2020 08:19 777 12
  • Poziom 28  
    - Grzałka zmywarki Siemens model SD6P1S Przepalona ścieżka grzałki, naprawa? - Grzałka zmywarki Siemens model SD6P1S Przepalona ścieżka grzałki, naprawa?
    Witam. Grzałka zmywarki Siemens przestała podgrzewać wodę. Okazało się, że jest przerwa. Zeskrobałem uszkodzony fragment i dobrałem się do napylonej warstwy oporowej. Czym to naprawić. Warstwa jest metaliczna i miernikiem wykazuje przejście. Lutować i brakujący fragment zastąpić kawałkiem srebrzanki, czy kleić klejem przewodzącym.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • SterControlSterControl
  • Pomocny post
    Moderator HydePark/Samochody
    Mierzejewski46 napisał:
    Lutować i brakujący fragment zastąpić kawałkiem srebrzanki, czy kleić klejem przewodzącym.

Takich uszkodzeń się nie naprawia, tylko wymienia kompletną grzałkę na nową. W celach czysto poznawczych możesz próbować ale, mostek ze srebrzanki obniży opór całości co spowoduje wzrost prądu i szybsze uszkodzenie pozostałej części. Klej przewodzący najprawdopodobniej zwiększy rezystancję, a przez to spadnie moc.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 28  
    Spróbuję polutować. Centymetrowym odcinkiem srebrzanki. Nowej nie kupię, używanej nie zaryzykuję. Dam znać o efekcie pracy. Co do kleju nie jestem przekonany. Lutowanie wydaje się pewniejsze. Dobrze myślę?
    Edit. Nie będzie tak łatwo. Lutować to się za bardzo nie chce. Lutownicą transformatorową nie idzie złapać. Wygrzebię kolbę 100W. Chyba że doradzicie jakiś sposób. W ostateczności spróbuje klejem. Tylko nie wiem czy klej wytrzyma.
    Odpuściłem sobie naprawę. Kolega ma rację. Tego się nie naprawia. Kupię nową zmywarkę, ale na pewno nie będzie to już Siemens, ani Bosch. Ardo najtańsze kupię i po 3 latach wywalę i następną.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Polutować ot tak tego nie polutujesz, klej nie da rady.

Co do kupowania zmywarki co 3 lata, kto bogatemu zabroni, mozna wydawać co 3 lata 1000zł na nowe urządzenie, ja bym wolał raz na te 6 lat wymienić taką pompogrzałkę, koszt znacząco mniejszy niż nowa tandetna zmywarka, nie mówiąc już później o kwestii domywania, kultury pracy itp itd.
    BTW, Ardo już trochę lat nie istnieje.
  • Poziom 28  
    Nie no, żartuję. Ogólnie zmywarka myła super, ale w tamtym roku łożyska na turbinie, kupiłem używaną u mnie w mieście, teraz grzałka. Więc teraz mnie szlak trafia, bo samej grzałki nie uświadczysz i znowu używana, niewiadomo ile podziała.
    Zagłębiłem sie w temat i tu na forum jest sporo tematów na ten problem. Dostałem podpowiedź, że któryś z kolegów nawet to lutuje po elektrolizie (miedziowaniu), ale kupię nową pompo grzałkę.

Trudno. Sprzęt kupiony jeszcze w Saturnie, wypalone na drzwiach made in germany szkoda wywalić. Eksperymentalnie maznąłem to klejem przewodzącym Technicqoll srebrowym zatapiając nim plecionkę. Schnie, jutro sprawdzę efekt. Pewnie jak piszecie będzie lipa, ale nic do stracenia. Do naprawy nie zaryzykuję bo pewnie za rok przepali w drugim miejscu. Dzięki za odzew.

Ogólnie Siemens strasznie mnie zawiódł. Bęben pralki nie taniej klejony, łożyska za parę groszy i uszczelniacz wymienić co powinno być oczywistym, to roboty na cały dzień. Cięcie, klejenie plus klej do szyb samochodowych, wkręty. Kto im to projektuje. Takie nierozbieralne. Dawniej sprzęt był naprawialny. Zwłaszcza niemiecki. Z przyjemnością. Teraz masakra. Wywalić pół urządzenia. Klasa energetyczna +++ powinna obejmować takie rzeczy.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Mierzejewski46 napisał:
    Ogólnie zmywarka myła super, ale w tamtym roku łożyska na turbinie, kupiłem używaną u mnie w mieście, teraz grzałka. Więc teraz mnie szlak trafia, bo samej grzałki nie uświadczysz i znowu używana, niewiadomo ile podziała.

Dla tego przy okazji uszkodzenia silnika należało kupić cały kpl element nowy i pewnie był by święty spokój, jak to przysłowie mawia, chytry dwa razy traci.

Mierzejewski46 napisał:
    ale kupię nową pompo grzałkę

dołóż do tego to:
    https://www.bosch-home.pl/sklep/12005744
    Co prawda różne zdania w branży o tym są, ale ja zakładam i moim zdaniem sprawdza się.

Mierzejewski46 napisał:
    Pewnie jak piszecie będzie lipa, ale nic do stracenia.

Owszem, jest do stracenia, jak coś pójdzie nie tak i walnie zwarciem do masy to możesz mieć jescze w bonusie elektronikę do naprawy lub wymiany, więc zostaw to i nie kombinuj, jeśli chcesz ją naprawić.

Mierzejewski46 napisał:

Ogólnie Siemens strasznie mnie zawiódł. Bęben pralki nie taniej klejony, łożyska za parę groszy i uszczelniacz wymienić co powinno być oczywistym, to roboty na cały dzień.

Jak w znakomitej większości pralek w dzisiejszych czasach.

Mierzejewski46 napisał:
    Kto im to projektuje

Inżynier do spółki z księgowym.
  • Poziom 26  
    Moje druciarstwo : nawiercić, nagwintować, dać śrubę i podkładki. Potem zabezpieczyć przed wilgocią jakąś termo farbą lub klejem.
    Ale zaznacza, druciarstwo i nie wiem czy by działało. Jeśli nie chcesz gwintować, daj nakrętkę jak masz możliwość.
    Moderowany przez Topolski Mirosław:

Takie porady proszę zachować dla siebie.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 28  
    mrice napisał:
    Dla tego przy okazji uszkodzenia silnika należało kupić cały komplet elementów nowy i pewnie był by święty spokój, jak to przysłowie mawia, chytry dwa razy traci.
    Dlatego jestem na siebie zły. Za korpus pompy z tulejkami zapłaciłem 150zł. i myślałem, ze tam nic więcej nie ma do zepsucia, a to dopiero początek.
    keseszel napisał:
    Moje druciarstwo : nawiercić, nagwintować, dać śrubę i podkładki. Potem zabezpieczyć przed wilgocią jakąś termo farbą lub klejem. Jednak zaznacza, druciarstwo i nie wiem czy by działało. Jeśli nie chcesz gwintować, daj nakrętkę jak masz możliwość.
    Ten sposób nie przejdzie bo ścieżki oporowe są odizolowane od korpusu grzałki. Wiercąc pewnie by to się zwarło (aż tak zdesperowany nie jestem) dzięki 😉

Tak się zastanawiam. W mojej grzałce są dwa obwody. Uszkodzeniu uległ jeden. Czy obydwa obwody załączają się razem czy oddzielnie. Chodzi mi o to, że może na niskich temperaturach mycia 45°C i 50°C załącza jedną część, a na 65°C dogrzewa dwiema naraz. Bo zmywarka pracuje tylko na ECO programie, to zamienił bym przewody i pracował by obwód nieuszkodzony, a ten naprawiony klejem miałby ciągłość i sterownik nie wykrywał by błędu. Miałbym czas na ogarnięcie drugiej czy nowej pompy.

Grzałki nowego typu te niebieskie mniejsze mają jeden obwód grzania. Ciekawi mnie to. Podpowiedzcie, a ja jutro jak klej wyschnie jak będę montował to zamienię przewody i sprawdzę. Co do uszczelek misy ja już mam taką wprawę, że do wyciągnięcia pompy odkręcam prawy bok, odpinam moduł i pompę wyciągam bez demontażu dna.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    keseszel napisał:
    Moje druciarstwo : nawiercić, nagwintować, dać śrubę i podkładki. Potem zabezpieczyć przed wilgocią jakąś termo farbą lub klejem.
    Ale zaznacza, druciarstwo i nie wiem czy by działało. Jeśli nie chcesz gwintować, daj nakrętkę jak masz możliwość.

Takim druciarstwem możesz zabić elektronikę, porada szkodliwa !!!

Mierzejewski46 napisał:
    Dlatego jestem na siebie zły.

NAuczka na przyszłość kolego, niestety przy takim samodzielnym grzebaniu bez dobrej znajomości czasem takie błędy się popełnia. Na szczęście 150zł to nie tragedia. Fakt, miał byś odrobinę szczęścia to by pośmigało, grzałki nie sypią się jakoś strasznie często.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @Mierzejewski46 To grzałka przepływowa ? To zainteresuj się opaskami grzejnymi stosowanymi w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Dużo firm to produkuje. Kupić i założyć na to stare spalone.
  • Specjalista AGD
    @Krzysztof Kamienski
    Wszystko fajnie pięknie, grzałka owszem, na zasadzie przepływowej działa, ale tam nie ma ani milimetra miejsca na kombinowanie czegokolwiek, a sam układ grzejny jest osadzony w plastikowym kapslu pompy myjącej.
  • Poziom 28  
    Temat zamykam. Dzięki za porady. Okazuje się, że temat jest bardziej skomplikowany. Pewnego sposobu na naprawę nie ma, pozostaje tylko kupno nowej grzałki, razem z pompą. Tak zrobię, bo rok temu montowałem pompę, teraz uszkodziła się grzałka, a za rok chol..ra wie co. Nowy zespól pompogrzałki pozwoli sie cieszyć urządzeniem następne pare lat. Dzięki.
  • Specjalista AGD
    Mierzejewski46 napisał:
    Nowy zespól pompogrzałki pozwoli sie cieszyć urządzeniem następne pare lat.

Pod warunkiem:

mrice napisał: