Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak interpretować pojęcie napięcia między panelem fotowoltaicznym a masą?

12 Sie 2020 16:07 750 1
  • Poziom 1  
    Mam problem i pytanie do Was. Jak rozumieć to co się wyświetla w aplikacji Huawei o nazwie FusionSolar?
    W aplikacji do podglądu pracy instalacji pojawia się ów tajemniczy parametr - "napięcie między panelem fotowoltaicznym, a masą". Tajemniczy dla mnie , a dla obeznanych w temacie pewnie niekoniecznie. Dla przykładu - podczas pracy w ciągu dnia monitoring wskazuje na wartość]-300V z niewielkimi odchyłkami, a gdy inwerter się wygasza tj. 0W produkcji nadal płynie szczątkowy prąd 0,05A wskazuje na np. -21,2V. Zakładam, że 0W i wygaszenie to nieprecyzyjne wskazanie, bo falownik ma przecież min. prądowe, po którym startuje i pokazuje więcej niż 0. Zdarzyło mi się tak jak i w przypadku poprzednika (rfid), że o godzinie 23 w aplikacji zaobserwowałem -1653V.

W miarę możliwości będę wdzięczny za wyjaśnienie w czym rzecz, jakie wartości powinny zostać przyjęte za poprawne oraz co może być nie tak?
    Edytowałem.[T.M.]
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam podobny "problem" ale nie zauważyłem by coś działało nie tak. Zrobiłem 3 instalacje na Huawei SUN2000 ktl i tylko w jednej jest w/w zjawisko. U mnie nie mam jeszcze wykonanego uziomu konstrukcji do masy więc może to być przyczyną. W pozostałych jest wykonane i zamiast tego parametru jest "-" w logach. Ustawienia inwerterów są identyczne. Nawet panele w jednym przypadku są identyczne. W tym tygodniu planuję zrobić uziom i wtedy dam aktualizacje czy coś się zmieniło. Inwerter bada stan uziemienia na wtyku AC - jak nie wykrywa to nie uruchomi produkcji. Zastanawiam się skąd może brać info o uziemieniu obudowy paneli. Nie ma fizycznego podłączenia do inwertera.

Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

https://forum.huawei.com/enterprise/en/voltage-between-pv-and-the-ground/thread/662715-100027

Założyłem wątek na forum. Twierdzą ze jak inwerter nic nie zgłasza to jest OK :]

Dołączam pdf z instrukcją jak sprawdzić uziemiene instalacji.