Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Onkyo tx-nr626 check sp wire

jacekFF 12 Aug 2020 18:56 882 11
    jacekFF
    Level 13  
    Witam mam problem z amplitunerem ONKYO tx-nr626 po załączeniu wyskakuje(mignie) check sp Wire na wyświetlaczu i odrazu się wyłącza. Jeżeli włączę amplituner w drugiej strefie to włącza się normalnie działa radio , wifi, bluetooth, usb wszystko tylko brak fonii, nie wydaje żadnego dźwięku. Rozkręciłem go dziś całego i szukałem zimnych lutów w paru miejscach poprawiłem lutowanie ale dalej nie działa .
    Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Komunikat informuje o zwarciu na wyjściach głośnikowych więc końcówki mocy do sprawdzenia.
    jacekFF
    Level 13  
    Tak myślałem , muszę je wylutować i sprawdzić czy są uszkodzone. Czekam tylko na nowy miernik żeby sprawdzić na 100 %.
    Na płycie końcówki nie wyglądają na uszkodzone
    wolek123
    Level 19  
    Ten komunikat pojawia się na całkowicie poskładanym amplitunerze? Jeśli sprawdzasz z odkręconą tylną ścianą to taki komunikat będzie się pojawiał.
    jacekFF
    Level 13  
    Tak , pojawia się na kompletnie poskładanym amplitunerze. Natomiast gdy włączam strefę 2 komunikat się nie pojawia natomiast brak dźwięku. Wygląda na to że nie załącza sie zasilanie końcówek mocy. Musze pierwsze sprawdzić końcówki, ale czekam jeszcze na miernik
    jacekFF
    Level 13  
    Witam sprawdziłem wszystkie tranzystory mocy i okazało się że dwa były spalone , wylutowałem i wlutowałem na próbę z inne które miałem pod ręką z tej samej serii tylko 100 watowe . Ale komunikat po włączeniu pozostaje bez zmian .
    Zamówiłem nowe tranzystory mocy i zobaczę czy będzie jakaś różnica.

Dodano po 3 [minuty]:

Witam sprawdziłem wszystkie tranzystory mocy i okazało się że dwa były spalone , wylutowałem i wlutowałem na próbę z inne które miałem pod ręką z tej samej serii tylko 100 watowe . Ale komunikat po włączeniu pozostaje bez zmian .
    Zamówiłem nowe tranzystory mocy i zobaczę czy będzie jakaś różnica. Po włączeniu słychać tylko jedno stuknięcie

Dodano po 14 [minuty]:

Może ktoś wie do czego służy ten moduł ?
    Bez tego modułu nie włącza się komunikat
  • Helpful post
    Owndragon
    Level 14  
    Tranzystory końcowe raczej "same z siebie" się nie uszkodziły , należy szukać elementów uszkodzonych np. w okolicach końcówki mocy

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź proszę tranzystory sterujące i ich okolice szczególnie te w blisko uszkodzonych tranzystorów końcowych
    jacekFF
    Level 13  
    Sprawdziłem tranzystory sterujące i jeden jest spalony , Kondensator , rezystor i trzy mikro tranzystory . To wszystko jest połączone do wyjścia na tranzystor mocy ( głośnik centralny )
  • Helpful post
    Owndragon
    Level 14  
    Musisz dokładnie sprawdzac krok po kroku jakie elementy są uszkodzone aby je wszystkie wymienić a dopiero później uruchomić wzmacniacz bo inaczej jest duża szansa że znowu się uszkodzi.

A tak na marginesie, pisałeś że wymieniałes wszystkie tranzystory końcowe, czy te tranzystory są parowane? Bo jeżeli beda miały duży rozrzut wzmocnienia to też może się odbić negatywnie na działanie wzmacniacza

Pozdrawiam
    jacekFF
    Level 13  
    Wymieniłem jedną uszkodzoną parę tranzystorów. Zamówiłem podzespoły które są uszkodzone i na chwilę obecną nic więcej uszkodzonego nie znalazlem ale szukam dalej .
    jacekFF
    Level 13  
    Witam amplituner został naprawiony . Wymienilem wszystkie uszkodzone podzespoły, dwa tranzystory mocy , Kondensator , rezystor , dwa tranzystory sterujące i 4 mikro tranzystory ( nie wiem jak się dokładnie nazywają ) Temat uważam za zamknięty
    jacekFF
    Level 13  
    Witam amplituner został naprawiony . Wymienilem wszystkie uszkodzone podzespoły, dwa tranzystory mocy , Kondensator , rezystor , dwa tranzystory sterujące i 4 mikro tranzystory ( nie wiem jak się dokładnie nazywają ) Temat uważam za zamknięty

Dodano po 3 [minuty]:

Po wymianie dwóch uszkodzonych tranzystorów mocy , dwóch tranzystorów sterujących , 4 mikro tranzystorów , rezystora i kondesatora Amlituner znów działa jak powinien