Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Beko SWRE-7512-XWW2 - Tłuczenie na wirowaniu

elektroPC 12 Aug 2020 22:40 1872 11
 • #1
  elektroPC
  Level 13  
  Witam,

  Niedawno zakupiło się pralkę Beko, jak w tytule. Wprawdzie użyta z 9 razy, ale... kiedy zacznie trochę bęben bardziej się kołysać - np. Przy gorzej rozłożonym praniu, to zaczyna nawalać taki stukot jak słychać na filmiku który zamieszczam. Kiedy byłem przy niej, to wydawało się jakby z Lewej strony gdzieś coś stukało, ale nic nie ma, pralka o nic nie dotyka wokół siebie, nic na niej nie leżało/stało, ten stukot wyglądał jakby gdzieś jakiś luz wewnątrz był, ale skoro pralka Nowa...
  Śruby transportowe oczywiście zdjęte.. pralka stoi równo... no chyba że się tak tylko wydaje? Próbując z każdego boku ruszyć to wydaje się stabilna, co prawda od spodu nóżek się nie ruszało gdyż jak przywieziona została to i tak zostały, stoi na betonie, chyba że gdzieś minimalne skoki na którejś nóżce podczas silniejszych ruchów bębna są... ale to wygląda na dźwięk jakby ze środka, wolę zapytać czy ktoś może podobne miał? Nie chciał bym ruszać nóżek na razie, stoi stabilnie. Oglądałem identyczną na YT, u gościa czegoś takiego nie ma, nawet przy drastycznie mocniejszym szarpaniu bębna!

  Tutaj ten filmik gościa, bęben tak szarpie, a nic nie stuka:

  Link

  A tu mój, gdzie są stuki:

  Link


  Ktoś ma jakieś pomysły? Czy może próbować czegoś a jak nie, to zgłaszać na gwarę?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  mrice
  Home appliances specialist
  Budżetowy sprzęt, plus trudny załadunek, sądze, ze amortyzatory miały serdecznie dość tego wirowania. Generalnie takie wirowanie nie powinno zostać wykonane. Zrób jeszcze kilka normalnych prań nim to zgłosisz.
 • #3
  elektroPC
  Level 13  
  Dziwne trochę... u mnie aby trochę wpadnie w ruch i już takie łomotanie, a na filmikach YT w tym samym niemal modelu, bęben chodzi płynnie, chodzi mi że tak jakby był lekki, a u mnie wpada w jakiś stukot, choć nie za każdym razem, za drugim razem wirowałem 2 pary spodni, 3 bluzki i poszło bez tego stukotu dlatego że bęben nie był w takim ruchu jak tutaj widać, widocznie źle wyważyło... Ale czy załadunek za duży... czasem jak się kilka ciuchów cięższych wiruje i jak się ułożą dobrze to nie ma tego, tak jakby przy większym rozmachu bębna o coś stukał w środku albo jakiś luz miał na czymś.
  A zapytam przy okazji czy takie jakby "szorowanie" podczas obracania bębna, jest normalne? Nie miałem automatu i dlatego muszę zapytać, czy przypadkiem może o coś nie ociera. :P
  [film:9231946242]https://filmy.elektroda.pl/34_1597269345.mp4[/film:9231946242]
 • #4
  mrice
  Home appliances specialist
  Prawdopodonie nie dostarte dobrze szczotki na silniku, ale dźwięk zniekształcony, więc nie odpowiem na 100%.
 • #5
  kecajk49
  Level 28  
  Zatem klocki styropianowe wyjęte od środka obudowy? Warto zajrzeć od spodu, skąd jej nogi wyrosły, bo same nie wyjdą...
 • #6
  elektroPC
  Level 13  
  mrice wrote:
  sądze, ze amortyzatory miały serdecznie dość tego wirowania.

  A odnosząc się do tej wypowiedzi: miałeś oczywiście na myśli pralkę/filmik tego Pana, którego filmik pokazałem? Bardziej by ta wypowiedź pasowała do jego pralki, gdyż no..widać jak u niego to dopiero amortyzatory musiały się wspierać. :) A u mnie mniej tym bębnem "majtało" a jedynie ten stukot się pojawił kiedy już delikatnie nim zaczęło zarzucać.

  Tylko czemu czujnik? nie zadziałał skoro miała by pralka posiadać coś, co by miało powstrzymywać przed takimi wahaniami w wirowaniu.. powinno działać, gdyż nastawiając pranie, idąc gdzieś, można się narazić na rozsypanie pralki, skoro źle by ułożyło i nikt by nie anulował... kiepskie to...

  kecajk49 wrote:
  klocki styropianowe wyjęte od środka obudowy?

  No... styropian wyjęty od razu w domu, po transporcie pralki przez Pana z "Neonet". Z grubsza się pochyliło pralkę więc nic więcej nie siedziało że miało aż tak wpłynąć na pracę.
 • #7
  kecajk49
  Level 28  
  A betonowe klocki przeciwwag nie maja luzów, bo ktoś sie spieszył na fajrant i nie zdążył ich mocno dokręcić?
 • #8
  mrice
  Home appliances specialist
  elektroPC wrote:
  odnosząc się do tej wypowiedzi: miałeś oczywiście na myśli pralkę/filmik tego Pana, którego filmik pokazałem?

  Nie, mówiłem odnośnie twojego filmu, to, ze bardziej czy mniej majta zespołem piorącym zalezy od wielu czynników, dla tego pisałem Ci, byś zrobił jeszcze z dwa normalne prania i napisał o efektach.

  Poa tym pralkę którą przytoczyłeś do porównania ma opisany inny model, wiec owe porównanie może być niemiarodajne
 • #9
  elektroPC
  Level 13  
  No i ponawiam temat, były zrobione z 4 prania, raz wyszło dobrze wirowanie a raz gorzej. Dziś robiłem przy wsadzie lekko ponad 3 kg, i do prania był użyty proszek więc nie zmiękczył wody, a mimo to pierwsze wirowanie pośrednie wyszło normalnie:
  [film:9d4ca9550d]https://filmy.elektroda.pl/47_1600532543.mp4[/film:9d4ca9550d]
  Tutaj drugie, już trochę gorzej:
  [film:9d4ca9550d]https://filmy.elektroda.pl/85_1600532925.mp4[/film:9d4ca9550d]
  A na końcowym... Tragicznie? :P
  [film:9d4ca9550d]https://filmy.elektroda.pl/38_1600533125.mp4[/film:9d4ca9550d]

  Niby jest u mnie podobnie, ale biorąc pod uwagę inne osoby z takim podobnym modelem, to tam na takim "majtaniu" nie ma aż takiego odgłosu, a u mnie kurczę jakby obudowa była jakaś zluzowana. xD Bardzo możliwe że klocki przeciwwag czy co tam.. Odnoszę wrażenie jakby któraś stopka miała być nie w tyt samym miejscu co reszta, i dlatego przy już większym ruchu bębna odczuwa to - lecz poziom jest.
  Ale tak w ogóle to mnie martwi to, że się nie zatrzymuje jak jest już coś nie tak na wstępie, widziałem u kogoś i w takim modelu identycznym, to po lekkich ruchach podczas układania zatrzymuje się, i próbuje ponownie, a tutaj na końcowym nic nie wstrzymało, tylko poszło dalej. A dobre to by było, bo nie pilnując, nie trzeba by się było o nic obawiać. Ciekawe czy czujnik w ogóle tutaj działa... Niestety tego się chyba nie sprawdzi...
 • #10
  Lopik83
  Level 9  
  Witam.
  Mam dokładnie taki sam problem z nową pralką Beko. Czy udało się Panu rozwiązać problem?
 • #11
  kecajk49
  Level 28  
  Nie piszcie ze wewnątrz jest "pranie", bo jeśli włożycie jakąś dużą sztukę np. poduszkę, legowisko psa nie do rozłożenia! Czy duże chłonące wodę ręczniki frotte i inne chłonące dużo wody sztuki, a reszta to lekkie rzeczy to się nie dziwcie ze jest tak jak macie... Jak pralka nie może wyważyć wsadu to tak się będzie zachowywać!

  Czasami pomaga dołożenie wsadu oczywiście mokrego albo wyjęcie jakiejś sztuki, a niekiedy poprzekładanie tego co się w niej znajduje! Inna sprawa to nie prawidłowo zamocowane, i niedokręcone przeciwwagi z betonu. Zatem tutaj żadne odejmowanie czy dokładanie wsadu nie pomoże, a muszą one być dokładnie przykręcone!
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #12
  elektroPC
  Level 13  
  Można powiedzieć że najmniej zdarza się takie mocne tłuczenie na programie Xpress super short z opcją "szybkie pranie", niestety ograniczenie jest do 2kg ale zdarzyło się uprać lekko ponad 2kg. Ale można też powiedzieć że zdarza się i na tym tak samo, a to za sprawą że po prostu nie wyważa dobrze kiedy pierze się pomieszany wsad, np. Bluzy/dżinsy/bluzki, choć powiem szczerze że takie tłuczenie potrafi się zdarzyć też na lżejszym wsadzie, np. Kilka koszul, a to znowu najprawdopodobniej ma powiązanie z danym programem, na kilku programach najczęściej zdarza się to tłuczenie/zły start, ostatnio zaobserwowane to:
  1. Xpress super short bez opcji "szybkie pranie"
  2. Syntetyki
  3. puchowe

  A po trzecie, pewna osoba również miała problem, i pomogły jakieś większe obciążniki montowane na nóżkach pralki (trzeba podać model pralki pytając o nie w sklepach z AGD), podobno teraz mimo gorszego startu, nie występuje irytujące tłuczenie, więc też trzeba by sprawdzić to. Możliwe też że mając na gwarancji tę pralkę, można próbować zgłaszać, bardzo możliwe że też sprawa dotyczyć może samego systemu wyważania, na kilku programach nie działa prawidłowo samo wyważenie, i pralka startuje z wirowaniem w tym ułożeniu, co wprawia w ruch bęben. Tak więc trzeba jeszcze sprawdzić te rzeczy, nie ma konkretnego powodu, bo jednak często problem może leżeć też we wsadzie jaki po prostu mamy.