Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Navibot SR8848 - Problem z odkurzaczem, nie startuje.

13 Sie 2020 14:19 231 3
  • Poziom 18  
    Witam posiadam robot sprzątający Samsung Navibot SR8848, zakupiłem nową baterię gdyż podejżewałem że stara padła, odkurzacz szybko się wyłączał. Stacja dokująca ma jakieś 4,89V, nowa bateria 15V. Objawy są takie gdy włączyć włącznnikiem głównym nie ma reakcji, czasami miga 1 kreska od bateri i próbuje się włączyć odkurzacz, odlicza 5-4-3.., i urywa i tak w kółko, podobnie było z ładowaniem tak samo resetował się. Jakieś pomysły lub może ktoś byłby w stanie coś pomóc, naprawić ?
  • Poziom 27  
    Bart-06 napisał:
    Stacja dokująca ma jakieś 4,89V, nowa bateria 15V
    i nic ci to nie mowi? Ladowarki maja zwykle kilka voltow wiecej, niz bateria ktora maja naladowac. Za chiny ludowe ta ladowarka - stacja dokujaca nie naladuje tej baterii. Cos w tej ladowarce sie zepsulo i trzeba ja rozebrac, i sprawdzisc. Ale najpierw poszukaj na tej ladowarce nalepki z napieciem i pradem ladowania, i porownaj sobie to z tym napieciem wyjsciowym ladowarki.

Dodano po 1 [minuty]:

I nie laduj zadnej baterii ta ladowarka , bo ja zniszczysz.
  • Poziom 18  
    Stacja dokująca ma niecałe 5V bez podłączonego odkurzacza, po podłączeniu dioda zapala się na zielono że ładuje, napięcie wzrasta do około 20V. Ładowanie jest ok. Na złączce od bateri przy płycie głównej jest jakieś 16V, mimo to odkurzacz martwy, niechce się włączyć.
  • Poziom 18  
    Czy byłby ktoś w stanie pomóc, nalazłem takie coś:
    I had the same issue: Samsung 8845 resets. I'm my case the issue was related to noise on 1.8V due to a faulty capacitor: CE1. Its nominal value is 10uF 16V, and the measured capacitance was about 200nF, Rs150 ohm. I replaced the capacitor and now the Robot is OK. Note: to find the bad capacitor I connected a 220uF 35V capacitor in parallel to a suspect candidate and then checked the system stability. After a few tentatives I managed to find the guilty part. Remember to discharge the test capacitor before connecting it in parallel to a new candidate.
    Cytat:
    Miałem ten sam problem: resetuje się Samsung 8845. W moim przypadku problem był związany z szumem na 1,8 V z powodu wadliwego kondensatora: CE1. Jego wartość nominalna to 10uF 16V, a zmierzona pojemność wynosiła około 200nF, Rs150 omów. Wymieniłem kondensator i teraz Robot jest OK. Uwaga: aby znaleźć zły kondensator podłączyłem równolegle do podejrzanego kandydata kondensator 220uF 35V i sprawdziłem stabilność układu. Po kilku próbach udało mi się znaleźć winną część. Pamiętaj, aby rozładować kondensator testowy przed podłączeniem go równolegle do nowego kandydata.

https://www.youtube.com/watch?v=VwDW8jkM3wc&f...8sg5vsz8DI6raDirly5sKvbl-rWpfzQW0YOv0-ngXaP8I