Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykrycie stanu w FAAC 455D

13 Aug 2020 16:02 282 6
 • Level 8  
  Witam,
  chcialbym sobie podlaczyc centrale 455D do automatyki domowej zeby wykrywac stan w danej chwili czy tez moment otwarcia/zamkniecia bramy. Czy moge to jakos zrobic korzystajac z dostepnych wyjsc, bez ingerencji w oryginalna elektronike?
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • Moderator of Property Security
  Możesz wykorzystać wyjście W.L. (20). Opis i konfigoracja tego wyjścia w instrukcji (4.5) , programowanie zaawansowane parametr SP.
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • Level 8  
  dzieki, zupelnie nie pomyslalem mimo ze sam montowalem lampe... :)
 • Moderator of Property Security
  Zwróć tylko uwagę, że normalne wyjście lampy na 230V~ to nie to samo co wyjście W.L. i zmiana konfiguracji SP nie zmienia funkcji w.w. lampy ostrzegawczej.
 • Level 8  
  Tak wiem, dzięki
 • Level 8  
  Zrobilem sobie to co chcialem z wejscia lampy sygnalizacyjnej zgodnie z podpowiedzia i jest prawie super. Nie odpowiada mi jedynie miganie podczas zamykania bo przerzuca stan z on na off do zamkniecia (da sie przebolec ale wolalbym to jakos lepiej ogarnac bo moge sobie jednoznacznie regulki potworzyc). Zastanawia mnie czy z pomoca parametru SP moge cos z tym zrobic. Dokumentacja mowi:
  Gdy wybrane jest ustawienie 0 wyjście pracuje jako standardowa lampa sygnalizacyjna (świeci przy bramie otwartej i w czasie pauzy, miga w czasie zamykania i jest zgaszona po zamknięciu bramy). Inne ustawienia umożliwiają ustawienie czasów aktywacji dla innych trybów pracy lampy. Czas może być regulowany od 0 do 59 sek. co 1 sek. i od 1.0 do 4.1 minuty co 10 sek. 0 = lampa standardowa od 1 do 4.1 = czas regulowany
  Nie mam tego jak przetestowac w najblizszych dniach, a powiem szczerze nie bardzo rozumiem co ma znaczyc ustawienie inne niz 0, np 1 (=1sek)? Moge pomyslec o kilku opcjach wiec nie chce spekulowac, moze ktos to testowal?
 • Gantry automation specialist
  Co do mryganie - możesz po wyjściu W.L. dać przekaźnik czasowy z opóźnionym włączeniem (dobrze opisaną harmonię takich przekaźników robi F&F Pabianice) i czas tego włączenia ustawić na dłuższy niż czas mrugnięcia. Wada - sygnał ciągły otwartej bramy pojawi się także po tym opóźnieniu.
  Quote:
  nie bardzo rozumiem co ma znaczyc ustawienie inne niz 0, np 1 (=1sek)

  Dokładnie to znaczy, jeden lubi 4 minutowe światło na podwórku, drugi - 1 sekundowy flash w oczy ..... o gustach ;)....