Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki bezpiecznik do halogenu z czujnikiem ruchu.

13 Aug 2020 16:29 270 5
  • Level 10  
    Witam.
    Na wstępie krótko i na temat, a potem szczegółowo.

Chce wyprowadzić prąd z puszki (rozety) na korytarz
    w celu zasilenia halogenu z czujnikiem ruchu.

Mieszkam we wieżowcu, w mieszkaniu mam wszędzie opuszczone sufity.
    Z rozety pod sufitem chce pociągnąć prąd na korytarz klatki schodowej w celu zasilenia halogenu z czujnikiem ruchu.
    Oświetlenie administracyjne bloku słabo sięga mój kąt drzwi, dlatego chce założyć własny halogen w celu oświetlenie drogi do drzwi.
    W mieszkaniu mialem remont kapitalny, więc nie ma szans na żadną rzeźbę.

Nie ma możliwości pociągnąć przewodu z szafy (trzeba kuc i brak miejsca na "ske" )

Najmniej inwazyjnym wyjściem jest puszczenie kabla z rozety nad sufitem podwieszanym, chce go zabezpieczyć bezpiecznikiem wyłącznie odpowiednim do obsługi halogenu LED 20W - żeby życzliwy sąsiad nie skopiował pomysłu i też chciał mi się podpiac.
    Myślę o jakimś bezpieczniku na kablu który z racji montażu byłby schowany pod sufitem, a żeby się dostać do bezpiecznika to trzeba by wyjąć z przedpokoju żarówkę z oczka sufitowego, dlatego uważam że ska to nie dobry pomysł w razie wymiany czy coś...

Nie wiem, nie znam się za bardzo nie jestem elektrykiem.
    Może jakieś rady, pomysły?
    Taki halogenki chce
  • OptexOptex
  • Level 35  
    Przy zasilaniu z 230V to może zastosować mały bezpiecznik topikowy 100-200 mA w oprawce przelotowej.
  • OptexOptex
  • Level 10  
    200 mA wystarczy? Taki w oprawie takiej coś jak to Jaki bezpiecznik do halogenu z czujnikiem ruchu.

Dodano po 2 [minuty]:

A taki może być, jak znajdę 200m A Jaki bezpiecznik do halogenu z czujnikiem ruchu.
  • Level 36  
    Witam. Bezpiecznika płytkowego raczej nie znajdziesz w mA. Propozycja pierwsza lepsza.
  • Level 35  
    Zwróć uwagę na napięcie znamionowe oprawki. Wiele z nich ma mniej niż 50V, potrzebujesz na minimum 230V. A i tak to co kombinujemy nie specjalnie jest zgodne ze sztuką wykonywania instalacji elektrycznej 230V.
  • Level 10  
    vieleicht wrote:
    A i tak to co kombinujemy nie specjalnie jest zgodne ze sztuką wykonywania instalacji elektrycznej 230V.

Tak wiem, ale jak mówiłem, nie wchodzi w grę "prawidłowa" instalacja tj. szafa, eska i odbiornik..
    Zostaje rozeta bezpiecznik i halogen