Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS Mercedes W124

08 Paź 2005 22:33 2857 6
  • Poziom 20  
    Problem dotyczy mojego samochodu. Jak jest zimno to ABS się wyłącza, jak się ociepli to jest git. Najgorsze jest to że tego badziewia nie da się diagnozować.
  • Spec od Mercedesów
    Czujnik jak zaczyna się psuć, to objawy "walnięcia" ma zazwyczaj przez ułamek sekundy, ale sterownik to wychwytuje, i wyłącza ABS aż do najbliższego wyłączenia zapłonu. Wtedy pamięć błędu się kasuje. Reasumując: kontrolka świeci, układ nie działa, ale uszkodzenia już dawno nie ma. To jest na zasadzie: klient wpada do biura obsługi w ASO - chodź pan szybko kontrolka świeci, układ nie działa. Podłącz pan KOMPUTER i będziemy wiedzieć co jest. G.... PRAWDA
  • Poziom 20  
    Wkurza mnie czasami ten ABS bo cholera wie który czujnik zawodzi, a nie wywale kasy na wszystkie.Jakiś reset chyba sobie uklicę.
  • Poziom 17  
    Witam
    Cytat:
    Jakiś reset chyba sobie uklicę.

To Ci nic nie da Jeśli jest usterka to ją trzeba wykryć
    Sam czujnik, jeżeli nie był uszkodzony mechanicznie, to jest dobry. Przyczyny szukałbym w samym kablu czyjnika. Z doświadczenia wiem, że właśnie najczęściej pada czujnik (kabel czujnika) przedniego prawego koła.
    A dlaczego. Hmm pomyśl sam. Rozwiązanie jest banalnie proste :D
    Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    Na poczatek sprawdz czy nie ma zimnich lutów w głównym przekazniku zasilającym ABS (srebrna kostka umieszczona za akumulatorem obok sterownika ABS) jesli uwazasz ze ma to związek z temperaturą.
  • Poziom 12  
    SPRAWDZIC CZUJNIK W TYLNYM MOSCIE I W PRZEDNICH KOŁACH