Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja Unicable w domu jednorodzinnym

14 Aug 2020 15:09 372 1
 • Level 4  
  Witam, szukam rozwiązania na połączenie instalacji sat w domu jednorodzinnym, chciałbym aby z anteny wychodził tylko jeden przewód na strych. Na strychu mam wszystkie przewody od tv i nie jestem pewny jakich switchy użyć by było dobrze. W 5 pomieszczeniach mam wypuszczone po 3 przewody z czego po 2 w każdym pomieszczeniu przewidziane są do dekoderów zgemma obslugujacych standard unicable (2 ponieważ na każdym dekoderze chce mieć możliwość nagrywania) i 1 dodatkowo dla tv naziemnej. Jak to wszystko ugryźć by jak najmniejszą ilością przewodów przebijać się przez ścianę od anteny sat na strych? Podpowie ktoś? Jakieś konkretne modele urządzeń?
  Z góry dziękuję za pomoc
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Można i jednym kablem, ale wtedy będziesz miał ograniczoną ilość kanałów unicable, w zależności od tego jaki konwerter byś zastosował i żadnych dekoderów FullBand (legacy).

  Np. dla konwertera --> https://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarn...32ul40-unboo-opp_unicable_ii_-nc_-_A98224.htm masz do dyspozycji 32 kanały. A pojedynczy tuner w odbiorniku może konsumować do kilku kanałów. Więc dopóki wystarczy kanałów, może być tylko konwerter.

  Aby mieć większą ilość kanałów uni trzeba już więcej kabli z dachu i albo konwertery twin/ quad albo system multiswitchowy. Dla multiswitchy minimum dwa kable przy użyciu konwerterów wideband

  W takich systemach możliwe jest już używanie mixu dekoderów uni i legacy.

  Pozostaje jezcze dosumowanie sygnału z anteny do DVB-T do kabla od konwertera. Dla anteny pasynej to pikuś.- dowolny sumator TV/SAT albo konwerter z wewnętrznym sumatorem TV. Dla aktywnej musiałby być niestety dodatkowy, osobny kabel z dachu na strych.

  Do pokoi wchodziłaby jednym kablem suma sygnałów SAT i TV. W pokojach gniazda RTV/SAT.