Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł HAT firmy Renesas dla Raspberry Pi do badania jakości powietrza

ghost666 14 Sie 2020 15:41 720 0
 • Moduł HAT firmy Renesas dla Raspberry Pi do badania jakości powietrza
  Moduł HAT firmy Avnet - Renesas ZMOD4410 - to kosztujący 49,95 dolara zestaw sensorów jakości powietrza do zastosowania w pomieszczeniach. Służy on do pomiaru zawartości lotnych związków organicznych w powietrzu, jego wilgotności i temperatury, a także do szacowania poziomu dwutlenku węgla.

  Avnet wprowadził do swojej oferty moduł Renesas ZMOD4410 do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach dla Raspberry Pi (AES-RHSEN-ZM44-G). Łączy on w sobie szereg sensorów i konkuruje z modułami HAT, takimi jak moduł Sense firmy Metriful (44,50 dolara) i moduł Enviro+ pHAT firmy Pimoroni (57 dolara). ZMOD4410 HAT nie ma niektórych dodatków tych płytek, ale oferuje wyższej jakości czujnik pomiaru całkowitej zawartości lotnych związków organicznych od Renesasa, który oferuje rozdzielczość od 1 części na miliard do 1 części na milion.

  Moduł HAT firmy Renesas dla Raspberry Pi do badania jakości powietrza
  Moduł ZMOD4410 jest przeznaczony dla inżynierów zajmujących się oceną, rozwojem i prototypowaniem produktów komercyjnych, przemysłowych oraz do systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), wymagających zaawansowanych pomiarów jakości powietrza w pomieszczeniach.

  Avnet podaje liczne aplikacje modułu, takie jak systemy obejmujące układy monitorowania powietrza, inteligentne urządzenia domowe, inteligentne termostaty, głośniki, wentylatory, czujniki dymu, odkurzacze, otwieracze bram garażowych, systemy bezpieczeństwa, sterowanie HVAC, oczyszczacze powietrza i urządzenia automatyki budynkowej.

  Skalibrowany czujnik ZMOD4410 może oszacować poziom dwutlenku węgla (eCO2) oprócz pomiaru poziomu lotnych związków organicznych (TVOC). HAT zapewnia również precyzyjny czujnik wilgotności względnej i temperatury Renesas HS3001, a także kontrolowane programowo diody LED. Domyślne napięcie zasilania wynosi 3,3 V, ale użytkownicy mogą je regulować w zakresie od 1,75 V do 3,9 V, a także mierzyć pobór prądu. HAT oferuje konfigurowalne wyjście alarmu/przerwania podłączone do 40-pinowego złącza Raspberry Pi.

  Avnet dostarcza wstępnie skompilowaną aplikację testową, która działa na Raspberry Pi OS i mierzy TVOC i eCO2 już po wyjęciu modułu HAT z pudełka. Istnieją cztery standardowe konfiguracje oprogramowania zapewniające różne zachowania czujników. Algorytmy używane przez czujnik ZMOD4410 są zastrzeżone, ale można uzyskać do nich dostęp na podstawie umowy licencyjnej (NDA).

  Źródło: http://linuxgizmos.com/indoor-air-quality-hat-for-raspberry-pi-boasts-high-res-tvoc-sensor/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8221, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • MetalworkMetalwork