Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW T6 - Błędy sterownika silnika oraz CAN

seba65310 14 Aug 2020 18:32 1779 4
 • #1
  seba65310
  Level 21  
  Witam,

  Proszę o pomoc w rozgryzieniu problemów z system start&stop oraz szyną CAN.

  Pierwszy problem to błąd silnika -sterownik sieci pokładowej oraz skrzyni biegów.
  Drugi problem to szyna CAN oraz alternator.

  Wiem, że w samochodzie wyłączono start&stop oraz jest po chiptuningu.

  W chwili obecnej w samochodzie świecą się kontrolki
  -DPF
  -czasem akumulator
  - miga sprężyna( prawdopodobnie do wymiany pompa, pod obciążeniem wchodzi w tryb "awaryjny" - samochód nie ma mocy, ale można jechać nawet 160km/h)
  - świeci się kontrolka silnika ( po usunięciu się nie świeci, ale po dwóch przejazdach autem i zaświeceniu się sprężyny- zaświeca się silnik)


  Code: text
  Log in, to see the code
 • #2
  buncza
  Level 16  
  Zacznij od błędu związanego z ciśnieniem paliwa. Sprawdź czy nie ma opiłków na zaworze regulacyjnym pompy wysokiego ciśnienia - jeśli są pompa do wymiany i w najlepszym przypadku czyszczenie całego układu paliwowego. Jeśli nie ma opiłków, musisz sprawdzić czy leci paliwo na powrocie za zaworem regulacji ciśnienia na szynie rail. Jeśli ilość paliwa na powrocie jest duża, to do wymiany jest zawór regulacji ciśnienia na rail. Sprawdź jeszcze jakie jest ciśnienie paliwa przed i za filtrem paliwa - to wyeliminuje zapchany filtr oraz pompę w zbiorniku (powinno być ok 6 bar).
  Po za tym sprawdź kodowanie gateway, bo jak sam błąd wskazuje jest źle zakodowany - może to wynikać z faktu, że został "źle wyłączony" start-stop i te błędy będą cały czas zapisane w pamięci sterownika.
 • #3
  seba65310
  Level 21  
  Na czujniku pompy nie było nic, po zlaniu paliwa z filtra znalazłem 3-4 malutkie opiłki. Filtr wymieniony.

  Sprawa z "sprężynką" zdarzała się bardzo sporadycznie, dopiero, gdy zabrakło mi paliwa w samochodzie( złe wskazania na liczniku) problem się diametralnie powiększył i zdarza się teraz za każdą jazdą. Czy tutaj nie tkwi jakiś problem ?
 • #4
  buncza
  Level 16  
  jak wyjechałeś paliwo do 0, to pomp na pewno dostała i dopóki nie wypełniła się paliwem, to pracowała na sucho - sąd te opiłki, które już sygnalizują jej koniec
 • #5
  Ravol
  Level 1  
  buncza wrote:
  może to wynikać z faktu, że został "źle wyłączony" start-stop i te błędy będą cały czas zapisane w pamięci sterownika.
  czy możesz rozwinąć myśl o złe wyłączonym SS? W moim T6 ktoś prawdopodobnie wyłączył niewłaściwie. Mam „Awaria Start-Stop” komunikat i dziwnie odpala. Jakieś” błędy w komunikacji” . Mechanik który zajmuje się moim samochodem stwierdził ze ktoś usunął cała linie kodu odpowiedzialna za SS i ze być może trzeba będzie nowy soft wgrać...