Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niby-monitor VGA (oszukiwanie systemu wykrywania monitora)

andrzejlisek 08 Paź 2005 23:16 1390 2
 • #1 08 Paź 2005 23:16
  andrzejlisek
  Poziom 28  

  Posiadam urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje sygnał z wyjścia karty graficznej, do którego podłącza się analogowy monitor (wyjście VGA 15pin). Problem polega na tym, że po podłączeniu urządzenia system nie widzi monitora. W celu uruchomienia drugiego gniazda muszę przynieść drugi monitor, podłączyć go do karty graficznej, włączyć rozszerzony pulpit, potem odłączyć i zanieść monitor. Dopiero potem mogę podłączyć to swoje urządzenie oraz skonfigurować odpowiednio obraz pod to urządzenie. Urządzenie działa prawidłowo. Mogitor muszę przydźwigać tylko po to, żeby system zechciał uznać, że podłączyłem monitor do drugiego gniazda i uruchomił rozszerzony pulpit.

  To urządzenie to konwerter VGA-Chinch własnej roboty wykonany na podstawie schematu, który można ściągnąć z elektroda.pl.

  Chodzi o to, żeby nie dźwigać monitora ale też, żeby nie grzebać dalej w urządzeniu.

  Chodzi o jakiś najprostszy układ elektroniczny lub jego schemat, który posiada wtyczkę vga, której podłączenie spowoduje jedynie, że system zobaczy to tak jakby był podłączony monitor i uruchomił rozszerzony pulpit. Potem odłączałoby się to urządzonko i podłączało właściwy sprzęt, z którego chcemy korzystać. Byłoby to może nieco kłopotliwe, ale znacznie wygodniejsze niż dźwiganie i ustawianie monitora, który potrzebny jest tylko przez kilka sekund.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 08 Paź 2005 23:19
  Platon
  Spec od komputerów

  hmmm masz na wejsciu RGB urzadzenia oporniki 75omow?

  0
 • #3 09 Paź 2005 22:45
  andrzejlisek
  Poziom 28  

  To urządzenie robiłem metodą pająka, oporniki są tak jak na schemacie, czyli między każdym z trzech poszczególnych sygnałów RGB a masą jest opornik 75Ohm. Może poprostu coś nie kontaktuje. Oprócz tego (czego nie ma na schemacie ani w opisoe, tylko się gdzieś dowiedziałem) jeden styk wtyczki bezpośrednio jest połączony do masy, co niby umożliwia wykrycie monitora. Ten zabieg wykonałem później, co rzeczywiście się przekonałem, że to połączenie działa. Jakiś czas działało, ale nagle system przestał widzieć, sto razy sprawdzałem, to we wtyczce jest wszystko w porządku. Byłem przekonany, że jeżeli w samym urządzeniu coś się rozłączy, to urządzenie zupełnie przestanie działać, więc nie sprawdzałem oporników. Może jednak one są przyczyną. Muszę to sprawdzić. Jeżeli nie to, to co może jeszcze być tego przyczyną, czyli jakie połączenia muszą być we wtyczce (ewentualnie w pudełku z głównym układem), żeby system widział podłączenie urządzenia. Po tym "uszkodzeniu" obraz był na telewizorze za jasny, co można, co prawda, skorygować za pomocą PowerStrip, ale tego nie było. Nie wiem, czy to oporniki są przyczyną. Ale tak normalnie, to urządzenie bez problemu wyświetla obraz. Czy jest możliwe, że AD725AR (najważniejszy i najdroższy układ scalony urządzenia) szlag trafił, przez co system nie widzi urządzenia jako monitora, mimo, że po kłopotliwym uruchomieniu złącza i podłączeniu urządzenia obraz jest?

  0