Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat elektryczny rozpoznanie elementów

15 Sie 2020 10:04 645 23
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 40  
    Witam,
    a o ktore elementy chodzi? teu uklady scalone?
    Fatalne zdjecie, jak sa zamazane symbole to proawdopodobnie nic sie nie da zrobic, o jakim ukladzie rozmawiamy = co to za plytka / z jakiego urzadzenia?
    Tak na szybko od gory to wygladana moste Greatz'a a nizej dwa komplementaren Mosfet'y P i N - chyba
    Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Kruki123 napisał:

Gdzie jest ten schemat?

Kruki123 napisał:
    Witam czy ktoś pomoże w zidentyfikowaniu tych 3 dużych elementów na płytce

Kalkulatorem zdjęcie zrobiłeś, i brakuje podstawowej informacji - co to za płytka i jaka jest jej funkcja, tu można tylko gdybać - jeśli po białych przewodach przychodzi zasilanie z sieci 230V AC to środkowa "kość" może być mostkiem prostowniczym.
  • Poziom 43  
    Wygląda jak przekaźnik SSR na MOSFETach
  • Poziom 8  
    Panowie z tego co wiem układ ma spełniać rolę emulatora świateł tylnych ledowych w samochodzie ,na zasadzie takiej że po odłączeniu wtyczki komputer widzi nadal obciążenie i nie zgłasza błędu i właśnie chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie przedstawiony układ mógłby działać
  • Poziom 43  
    Zdjęcie jest badziewne, więc nic o nim nie można powiedzieć, widać tylko zarysy największych elementów i szerokie ścieżki.

A co do działania, trzeba wiedzieć jak działa to co jest w samochodzie, żeby stworzyć układ który będzie z tym współpracował.

Jeśli ktoś zadał sobie trud rozpracowania tego co jest w samochodzie i zbudował układ to co stoi na przeszkodzie żeby od niego kupić?
  • Poziom 33  
    Wygląda na sterowane sztuczne obciążenie na tranzystorach
  • Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedzi.Czy ktoś tutaj z obecnych pomógł by mi w zbudowaniu podobnego układu ? Czyli takiego emulatora diod LED
  • Poziom 43  
    ojciec napisał:
    Wygląda na sterowane sztuczne obciążenie na tranzystorach
    Tylko że na takiej płytce nie wytraci więcej niż 1W, może działa jakoś impulsowo?
  • Poziom 31  
    Kruki123 napisał:
    Dzięki za odpowiedzi. Czy ktoś tutaj z obecnych pomógłby mi w zbudowaniu podobnego układu ?
    Napisz dokładnie jakie ten układ ma mieć zastosowanie?
  • Poziom 8  
    Tak jak wspomniałem ma on symulować obciążenie dla diod LED w tylnej lampie dla światła stopu oraz hamulca
  • Poziom 31  
    Kruki123 napisał:
    Tak jak wspomniałem ma on symulować obciążenie dla diod LED w tylnej lampie dla światła stopu oraz hamulca
    W jakim celu??? Naprawiamy lampę???
  • Poziom 8  
    Lampa jest od wersji USA i będzie przerabiana instalacja pod wersje EU
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    jarek_lnx napisał:
    Tylko że na takiej płytce nie wytraci więcej niż 1W, może działa jakoś impulsowo?

Ja przypuszczam, że to tak działa.
    Możliwe, że komputer sprawdza impulsowo w okresie bezczynności świecenia, bez rozżarzania sprawność włókna żarówki; prąd jest krótkotrwały.

Płytka też ma trzy wolne pola lutownicze (konfiguracyjne ?) , ta czarna 4 pinowa kostka wygląda bardziej na transoptor a nie mostek.

Nie wiem co na schemacie blokowym jest to "lamp connector"' czy to złącze do komputera czy tam są żarówki.
    Widać, że S1 i S2 tworzą przerwę elektryczną które zamykają te tranzystory.

Pytający powinien opisać przewody, dorysuj do przewodów symbole żarówek; rev signal ?

Zrób ostre zdjęcie

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Z innego postu autora:

"Chodzi o to że mam auto z USA i tylne światła stopu oraz kierunków są na jednym sygnale,lampa jest hermetyczna i ma ledowe żarówki, myślałem o tym żeby zrobić jakiś emulator tak by po odłączeniu przewodów komputer nie widział błędów a prawidłowy sygnał pociągnąć od przednich kierunków oraz za pomocą przekaźnika z 3 światła stopu"

Do czego ta jest płytka?, symulacja obciążenia?
  • Poziom 8  
    Przerysowalem schemat układu , mam 3 niewiadome , pozostałe elementy to przekaźnik mosfet 4 rezystory i 2 kondensatory może to coś pomoże Schemat elektryczny rozpoznanie elementów
  • Poziom 43  
    Kruki123 napisał:
    Przerysowalem schemat układu , mam 3 niewiadome , pozostałe elementy to przekaźnik mosfet 4 rezystory i 2 kondensatory może to coś pomoże
    Zbyt mało uważnie, w elektronice nie ma miejsca na błędy, jeden błąd i układ nie działa, ja dysponując tylko tym fatalnym zdjęciem z pierwszego postu widzę więcej, elementy podłączone szerokimi ścieżkami do S1 i S2 to są na 90% MOSFETy - typowy układ wyprowadzeń i potrzeba chłodzenia o tym świadczą, zauważ że od każdego odchodzą trzy wyprowadzenia a nie dwa, jedna cienka podłączona do bramek obydwu tranzystorów.
    Ukłąd wyprowadzeń MOSFETa
    Poniżej typowe połączenie w SSRach
    I takie widzę u ciebie, masz jeszcze diodę zabezpieczająca i rezystor pomiędzy G i S

To są duże elementy i ścieżki tyle mogłem wypatrzeć tej drugiej strony płytki nie dam radę
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie za rozjaśnienie nieco tego problemu , co bym mógł jeszcze zrobić żeby pomóc ci w pełni rozszyfrować ten układ ?
  • Poziom 43  
    Kruki123 napisał:
    co bym mógł jeszcze zrobić żeby pomóc ci w pełni rozszyfrować ten układ ?
    Zająć sie częścią której nie widzimy. A najlepiej zrobić dobre zdjecie
  • Poziom 8  
    Chodzi o tą dolną część schematu ?
  • Poziom 43  
    Tak, a przedewszystkim ustalenie co to za element z czterema nóżkami spodziewał bym się że transoptor.
  • Poziom 8  
    Udało mi się odczytać oznaczenie z tego elementu jest to Fpa1 0145 coś to pomoże ?