Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G500s - problem z dyskiem?

Afkaserious 15 Aug 2020 12:37 228 12
    Afkaserious
    Level 3  
    Od jakiegos miesiaca zaczely sie problemy z moim laptopem, zaczal sie czesto zawieszac, wlaczenie chociazby przegladarki trwalo bardzo dlugo ponadto jak sie zawiesil wyraznie bylo slychac jakby chrupanie, pukanie i cos podobnego do szelestu folii z wnetrza laptopa. Konczylo sie zazwyczaj auto resetem albo calkowitemu zawieszeniu wtedy musialem juz recznie go wylaczyc poprzez wyjecie baterii. Zignorowalem to bo za niedlugo planowalem kupic nowy komputer i szkoda mi bylo inwestowac w tego, jednak najgorsze nadeszlo szybciej niz sie tego spodziewalem a mianowicie gdy sie ponownie mi zawiesil, wyjelem baterie z nadzieja ponownego uruchomienia, ale nie, nie chce sie uruchomic, wyskakuje ciagle okno z opcjami uruchomienia (awaryjny normalny itd) pokazuje sie 'trwa uruchamianie windowsa' i spowrotem wywala do okna z wyborem uruchomienia. Nie dziala tryb awaryjny bo jak laduje pliki staje na 'CLASSPNP.sys' i koniec wraca spowrotem do wyboru i tak bez przerwy. Zostawilem go tak na 3dni wrocilem do domu i dalej w kolo macieja sie resetuje. Czytalem troche o tym na necie jednak kazdy pisal o wlozeniu plytki windowsa i wtedy niby sie jakas opcja pojawia z naprawieniem i to ponoc pomaga. Niestety nie posiadam nic do tego laptopa dostalem go za darmo kupe lat temu. Jest jakas inna mozliwosc dostania sie do pulpitu bo musze koniecznie zgrac dane, albo chociaz je powrzucac do jednego folderu by mi serwisant bez przeszukiwania wszystkich folderow wrzucil po prostu jeden na nowy dysk i tyle. Dodatkowo chcialbym otwarte karty w firefoxie by jakos zapisac i potem jak by juz dzialal to je spowrotem odtworzyc, porobilem zdjecia kilku z nich by wiedziec jak sie nazywaja, jednak tego bylo za duzo.

Lenovo G500s - problem z dyskiem? Lenovo G500s - problem z dyskiem? Lenovo G500s - problem z dyskiem?
    sosarek

Level 43  
    Wstaw SMART dysku z Crystal Disk Info na początek.
    Afkaserious
    Level 3  
    Jak to zrobic jak nie moge sie do pulpitu dostac? Mam ten program tez na pendrive jednak nie czyta mi go
    sosarek

Level 43  
    Tryb awaryjny nie działa?
    Masz możliwość podpięcia dysku do innego komputera?
    Zawsze jest bootowalny MHDD.
    Afkaserious
    Level 3  
    Tryb awaryjny nie dziala, jak go wybiore to zaczynaja sie ladowac jakies pliki i dochodzi do CLASSPNP.sys i koniec po chwili sie resetuje, a co do przelozenia dysku do innego kompa to mam jakas stara stacjonarke, ale nigdy tego wczesniej nie robilem. Moge od tak o w stacjonarce dysk wyjac i wlozyc z laptopa i tyle? Jak bedzie dzialac to bede mial wszystko to co bylo na laptopie? Nie trzeba bedzie instalowac czegos?
    sosarek

Level 43  
    Skoro masz komputer stacjonarny to jest tam pewnie jakiś system operacyjny z którego można korzystać.
    Dysk z laptopa podłączasz jako drugi - podepniesz tylko go to nie będzie działał.
    Afkaserious
    Level 3  
    Ja ta stacjonarke znalazlem kiedys na smietniku i wzielem z ciekawosci i o dziwo dziala, robil za przechowywanie moich zdjec itd, jednak windows nie jest oryginalny bo wyskakuje ciagle info o windowsie, wiec chyba nici z tego? Dodam ze znalazlem jeszcze info by zmienic w Novo Button Menu w zakladce Bios Setup w zakladce Configuration SATA Controller Mode z AHCI na Compatible jednak wtedy jest calkowicie czarny ekran i nic sie nie pokazuje a na filmach na youtube po zmianie tego wlaczal sie im normalnie do pulpitu. System recovery ktory sie tam rowniez znajduje nie reaguje bo po chwili resetuje sie i kolo sie zamyka.
    sosarek

Level 43  
    Jeśli system się tam uruchamia i masz możliwość uruchomienia programów diagnostycznych podłącz dysk jako drugi i zamieść jego SMART.
    Afkaserious
    Level 3  
    Dysk raczej na 100% do wymiany bo pokazuje mi uwage 'sektory oczekujace na remapowanie : 6' reszta na niebiesko temperatura 42 stopnie ilosc wlaczen dysku prawie 8tys i czas pracy dysku pokazuje prawie 15tys wiec uzbieralo sie tego. Zdjecia niestety nie da sie zrobic bo wychodza jakies dziwne paski i nic nie widac, monitor uzyty w nim jest jeszcze z mojej komuni bo tego kompa prawie wcale nie uzywam, wiec ma to swoje lata. A screena nie wrzuce tu bo ten komp nie ma neta i nie da sie go podlaczyc bo cos jest uszkodzone i zostawilem juz jak jest. Czyli nie ma juz zadnej opcji dostania sie na pulpit i ogarniecia tych plikow, ktore chce przerzucic? Zostaje tylko pomoc fachowca ktory jednak bedzie widzial pliki i mozliwe ze sobie nawet poczyta notatki ktore porobilem bo sa na pulpicie jak na tacy bo zapomnialem "pochowac" do folderow.
    sosarek

Level 43  
    Skoro dysk widoczny po podłączeniu do komputera to zgraj z niego interesujące Cię dane.
    Afkaserious
    Level 3  
    Ale po podlaczeniu drugiego dysku w Crystal Disk Info jest zakladka "dysk" i tam pokazaly sie dwa i po ilosci GB poznalem tego z laptopa i go wybralem i tyle nic innego nie robilem. Mam calkowicie wyjac ten obecny dysk w laptopie, tak zeby byl tylko ten z laptopa? Bo nie zrozumialem troche i spytalem czy nie bede musial czegos instalowac bo nie znam sie wole spytac niz bardziej napsuc
    sosarek

Level 43  
    Pisałeś o komputerze do którego miałeś podłączyć dysk z laptopa skąd więc
    Afkaserious wrote:
    Mam calkowicie wyjac ten obecny dysk w laptopie
    artaa
    Level 43  
    NIE opisuj, tylko wstaw CAŁE obrazki z CDI.