Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WW70K5213WW - terkotanie pompki Eco Bubble

Villemo666H 17 Aug 2020 19:24 1206 8
 • #1
  Villemo666H
  Level 8  
  Cześć, mam niewielki problem z moją nową pralką (ma miesiąc).
  Sytuacja wygląda tak: pralka kończy pranie początkowe (wstępne), spuszcza wodę, odwirowuję. Zaczyna się pranie zasadnicze i nabieranie wody i właśnie wtedy załącza się pompka Eco Bubble, żeby produkować te bąbelki, ale jak się załącza... wydaje dźwięk podobny do terkotania, a czasem brzmi to jak lekki charkot. Nie trwa to długo - ok. 1- 2 sekundy. Potem słychać już tylko buczenie (czyli jej normalny dźwięk).
  Pralka normalnie pierze, płucze i odprowadza wodę.
  Sprawdzałam filtr na dole pralki. Było tam trochę nitek i jakichś resztek ubrań, trochę szlamu. Wyczyściłam i dźwięk jest mniej donośny, ale jest :(
  Aha, na tym wiatraczku za filtrem nic nie było.
  Teraz pytanie: to normalne, że ta pompka Eco Bubble startuję z takim dźwiękiem, czy mam dzwonić po serwis?
 • #2
  Kenworth 18
  Level 42  
  Jeśli pracuje prawidłowo to można odpuścić wizytę serwisu. Producent Samsung montuje kiepskiej jakości silniki pomp i to nie pierwszy taki przypadek.
 • #3
  Villemo666H
  Level 8  
  Czyli, jeśli pralka pracuję normalnie to mam się nie przejmować i nic nie robić? A po serwis zadzwonić dopiero wtedy, gdy zacznie się coś dziać. Dobrze rozumiem?
 • #4
  Kenworth 18
  Level 42  
  Chyba, że Pani trafi na serwisanta, który wymieni pompę, ale zazwyczaj jeśli nie ma powodu wymiany czyli pralka pracuje poprawnie to może Pani usłyszeć: Ten typ tak ma.
 • #5
  Villemo666H
  Level 8  
  Cóż, będę obserwować pralkę i jeśli ten terkot stanie się zbyt głośny i dokuczliwy to zadzwonię po serwis.
 • #6
  mrice
  Home appliances specialist
  Villemo666H wrote:
  Cóż, będę obserwować pralkę i jeśli ten terkot stanie się zbyt głośny i dokuczliwy to zadzwonię po serwis.

  Póki pompa pracuje możesz nie uzyskać naprawy gwarancyjnej, wszak działa, a że głośno ? Cóż, taki bubel Samsunga.
  Co prawda nie wiem jak w najnowszych sprzętach, bo robię pogwarancyjne, ale samsung lubował się w rasowo chińskich silnikach pomp jak i napędowych, te są jakie są i często kulturą się nie popisują.
 • #7
  Villemo666H
  Level 8  
  Problem został rozwiązany. Otóż, okazało się, że wystarczyło włączyć program tzw. ECO czyszczenie bębna. Jako, że ten program używa wody o temperaturze 70°C, to ta gorąca woda musiała wypłukać lub rozpuścić coś, co zalegało w pompie. Teraz pompa startuje bez terkotania :)

  Dziękuję wszystkim za pomoc i rady, i przepraszam za zamieszanie, ale to nowa pralka i jeszcze jej do końca nie poznałam.

  Mam jeszcze jedno pytanie - nie będę zakładać nowego tematu - czy to normalne, że w trakcie prania (nie cały czas, tylko na początku, gdy pralka nasącza ubrania wodą i kręci bębnem raz w jedną, raz w drugą stronę) słychać taki charakterystyczny dźwięk, brzmi on tak, jak uderzające o siebie malutkie metalowe kulki. Gdzieś czytałam, że to normalne, ale nie mam pewności. Słyszeliście o tym i z czego ten dźwięk wynika?
 • #9
  Villemo666H
  Level 8  
  Tak, to dokładnie o to chodzi :) Czyli to jakiś mechanizm centrujący. Dziękuję za pomoc. Ulżyło mi :)