Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Punto EVO - Licznik nie działa - jedynie follow me

18 Sie 2020 09:37 177 1
  • Poziom 18  
    Witam,

Nigdy nie korzystałem z Follow Me w moim Punto Evo. Ostatnio stałem w ciemniej alejce i postanowiłem sobie doświetlić drogę i ustawiłem Follow Me na 60 sekund. Zamknąłem samochód centralnym z pilota i odszedłem (światła zgasły po 60 sekundach tak jak ustawiłem). Po godzinie wracam do samochodu, odpalam i zaskoczenie, że licznik czarny i nie działa. Dziś w dzień na spokojnie sprawdziłem bezpieczniki, wyjąłem licznik bo myślałem, że ma w sobie jakiś bezpiecznik ale nic nie ma, a rozkręciłem go całego., Akumulator też był odpięty na 2 godziny.

Teraz co się dzieje tak jak na załączonym filmie. Otwieram samochód i drzwi, zapala się licznik kilometrów w godzina. Przekręcam stacyjkę i wszystko gaśnie, nie pali się żadna kontrolka. Po odwołaniu też nawet obrotomierz i prędkościomierz nie działają. Zapalam światła to kontrolka od świateł się świeci. Włączam kierunki to działa lecz nie ma cykania w liczniku. Włączam awaryjne jest cykanie i kontroli działają. Wszystkie światła działają. Kiedy mrugamy nawet podczas jazdy długimi to załącza mi się komunikat Follow Me po chwili gaśnie i to tyle z życia licznika.

Nie mam pojęcia co już mogę doradzić i zrobić żeby Zdziałało. Aż żałuję że użyłem tego Follow Me choć nie wiem czy związek jedno z drugim ma.

Po podpięciu Multiecuscan w BCM błędy:

B1045 / Sterowanie świateł / Przerwa / Sporadyczny - (kilka tygodni temu był problem z przygasającymi światłami przy włączaniu kierunków - po rozebraniu manetki i oczyszczeniu i podgięciu blaszek jest ok - więc błąd może po tym został)

B10AA / Sterowanie konfiguracji PROXI / / Sporadyczny

B1010 / Czujnik pedału hamulca / / Obecny

B1028 / Prawe światło STOP / Przerwa / Obecny - (niedawno spaliła się żarówka STOP wiec się zgadza)

W ECU jedynie błędy o świetle i STOP.
    Po skasowaniu błędów powraca tylko info o żarówce ale zegary nadal nie działają.

Film:

Link
  • Poziom 18  
    OK więc sprawdzałem wszystkie bezpieczniki multimetrem (ciągłość obwodu). Na wszystkich zapiszczał. Przejrzałem jeszcze raz schemat bezpieczników i zastanowiłem się nad bezpiecznikiem nr 11 (5A) w skrzynce obok wejście OBD (Zasilanie INT dla zestawu wskaźników, wyłącznik pedału hamulca (styk normalnie otwarty – N. O.), trzecie światło stop). Okazało się, że jest spalony. Co ciekawe po wyjęciu multimetr już nie wskazywał ciągłości obwodu i po ponownym jego włożeniu też nie.
    Bezpiecznik zmieniony i zegary wróciły do życia.