Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler/Cieknie woda po przewodzie 230 W.

18 Aug 2020 19:37 651 6
  • Level 2  
    Witam.
    Od kilku dni widzę kapanie z bojlera,a dokładnie na dole przy regulacji mocy.
    Odkręciłem osłonę i odłączyłem od kontaktu woda kapie normalnie po przewodzie.
    Podobnie jest z gwintami mokre zbiera się woda.

Czy można zrobić coś poza wymianą ? I czy istnieje wysokie ryzyko że mogę zalać sobie mieszkanie.?

Umieszczam film i zdjęcia.

Bojler/Cieknie woda po przewodzie 230 W. Bojler/Cieknie woda po przewodzie 230 W.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 2  
    A co jest powodem tej awarii ? co bym był zaspokojony ;]
    I kwestia czy mi domu nie zaleje.
  • Helpful post
    Level 36  
    hevet2 wrote:
    Bojler cieknie do wymiany. Wołać fachowca bo grozi faktycznie zalaniem i bezwzględnie odłączyć od prądu.
    Woda i prąd to może być tragiczna spółka. Zalanie styku, zacisku grozi zwarciem lub /i porażeniem. Natychmiast odłączyć bojler od prądu!!!
  • Level 2  
    Bojer odłączyłem zaraz gdy sprawdziłem skąd leci woda .Teraz zastanawiam się jak usunąć wodę ze zbiornika jestem laikiem.
    Boje się też nagłego wycieku a mogę dopiero po pracy ogarnąć fachowca co mogę zrobić na dziś wolałbym po pracy nie mieć zalanego mieszkania.
  • Helpful post
    Level 24  
    Możesz na początek pozamykać zawory na wejściu i wyjściu wody. Jak zejdzie ciśnienie, nic poważniejszego nie powinno się wydarzyć.
    Przydało by się zdjęcie z dalszej perspektywy, obejmujące część instalacji przy bojlerze.