Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MOTUS 8.5 Power - Problem z odczytywaniem pojemności baterii.

19 Sie 2020 10:30 249 7
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

mój problem dotyczy hulajnogi Motus 8.5 Power. Bateria jest w pełni naładowana, oprócz tego działa w innej hulajnodze, jednak u mnie pokazuje 0% przez co włącza się tryb awaryjny w którym hulajnoga nie jedzie. Mam pytanie odnośnie naprawy, chcę zrobić to sam bo serwis gwarancyjny i serwis naprawczy to porażka. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy elektronika w takich hulajnogach jest standardowa? Od czego zacząć naprawę?
  • Poziom 33  
    Rozumię że przekładałeś kompletną baterie z BMS'em zatem te elementy są sprawne.
    Trzeba się zatem przyjrzeć sterownikowi.
  • Poziom 2  
    Tak to na pewno sterownik, jednak nie wiem czy w przypadku jego awarii wymienia się go na nowy?
  • Poziom 33  
    Albo naprawa albo wymiana. Innych opcji nie ma chyba. No można jeszcze wyrzucić lub sprzedać uszkodzone.

Skoro baterie swoją komuś dawałeś i działało znaczy że bateria ze sterownikiem nie jest sparowana i można wszystko spokojnie wymieniać.
  • Poziom 2  
    Zdaję sobie sprawę z poziomu pytań ;) po prostu nie wiem czy taki sterownik jest standardową częścią, którą mogę zamówić gdziekolwiek, czy są one dedykowane konkretnie pod model i firmę hulajnogi.
  • Poziom 33  
    A ona nie jest na gwarancji? Pisze ze mają 2 lata.
    Co miałeś na myśli pisząc "serwis gwarancyjny i serwis naprawczy to porażka"
    Skąd jesteś?
  • Poziom 2  
    Sytuacja jest bardziej skomplikowana, stan techniczny hulajnogi jest dosyć średni plus oddałem ją do prywatnego serwisu, gdzie mieli naprawić ją szybciej, ostatecznie tego nie zrobili uszkadzając przy okazji śruby, więc zakładam, że wysłanie jej w takim stanie do serwisu, który ma bardzo złe opinie to nie za dobry pomysł + koszt samego wysłania to 110zł. Jestem z Warszawy.
  • Poziom 33  
    Jeśli wysłałbyś mi sterownik z wyświetlaczem czy co tam trzeba żeby wyświetlić ten problem to mogę spróbować go naprawić.

Wyślij mi na pw dokładne fotki wszystkiego, wtyczek, kabli, sterownika, wyświetlacza.