Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektromet WJ Mister - awaria bojlera

19 Aug 2020 21:11 585 15
 • Level 6  
  Witam.
  Elektryczny ogrzewacz wody (WJ Mister 20dm^3 1500W) i mam problem z nagrzaniem wody. Podczas zmiany temperatury pokrętłem zawsze przeskakiwała lampka z zielonej na pomarańczowa i zaczynał grzać. Teraz świeci cały czas się zielona i w ogóle nie grzeje wody. Bardzo proszę o pomoc co może być awarią i dziękuję z góry za pomoc.
  Pozdrawiam
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 6  
  Jutro dodam zdjęcia.Chcialbym dodać że podczas zmiany temperatury było słychać charakterystyczny dźwięk teraz przy kręceniu cisza
 • Level 41  
  Jeśli posiadasz choćby najprostszy multimetr to jutro ustalimy co zawiodło.
 • Level 6  
  Elektromet WJ Mister - awaria bojlera
  Witam.
  A więc tak zmierzyłem miernikiem grzałkę i wyszło około 0.5Ω. Zdjąłem pokrywę wyczyściłem ten drucik miedziany, który był pokryty rdza i poodciskałem przewody i grzałka zaczęła działać lecz bez możliwości regulacji temperatury tak jakby pokrętło nie działało. Grzałka po prostu grzeje maksymalną temperaturę i jedyne możliwe wyłączenie jej to dołączenie od prądu. Tutaj jest zdjęcie.
 • Level 33  
  To masz uszkodzony termostat.
 • Level 6  
  Termostat czyli ta kostka która jest na zdjęciu tak ?
 • Level 33  
  Tak ale na niej nie widzę przewodów. Co z nimi zrobiłeś?
 • Level 6  
  Wypialem na chwile ponieważ przeszkadzały mi w czyszczeniu
 • Home appliances specialist
  Tego się nie czyści, termostat / regulator temperatury w takim stanie nie ma prawa działać. Należy go kategorycznie wymienić.
 • Level 41  
  Daj zdjęcia mocowania termostatu po zdjęciu pokrętła powinno być widać.
  W tym stanie nie możesz tego tak zostawić bo grzałka będzie grzała doputy dopóki nie zadziała bezpiecznik termiczny, a już katastrofą będzie gdyby nie daj Boże nie zadziałał! To wtedy pozostaje zawór bezpieczeństwa a one potrafią zawodzić.
  Jest sporo rodzajów mocowań termostatu, pierwszy przykład z brzegu: https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/regulac...ermostat-30-80-c-elektromet,p53142,l1030.html
 • Level 41  
  Oryginału do Twojego bojlera już nawet nie ma na stronie producenta, ale śmiało możesz zastosować termostat uniwersalny: https://allegro.pl/oferta/termostat-uniwersal...3446?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
  Ten powinien pasować pod względem mocowania, ale przed zakupem zapytaj sprzedawcę o rozstaw mocowania i długość ośki regulacji temperatury.
  I pamiętaj o tym że ten kapilara to nie przewód(rurka z gazem) i nie zginaj jej za mocno montując sondę termostatu by nie złamać!
 • Level 6  
  Bardzo dziękuję za pomoc! Oczywiście zapytam się o parametry.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia!