Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers euroline odpala za 10 razem,przyczyna?

nosekBd 19 Aug 2020 23:06 690 6
    nosekBd
    Level 2  
    Witam wszystkich.Mam problem z kotłem Junkers Euroline z otwartą komorą spalania,Piecyk odpala ,trzyma chwilkę(4-5 sek) i gaśnie.Dopiero za 10-15 razem trzyma i normalnie grzeje wodę.Konserwator czyścił palnik i coś tam jeszcze robił i było ok.Ale dwa póniej z powrotem się popsuł i nie zapala od razu.Kocioł mam jakieś 10-12 lat.Co jest tego przyczyną.Ktoś pomorze.
    A jeśli nowy to jaki (sprawdzony i tani) , z otwartą komorą spalania.
    zales.vip
    Level 28  
    Nowych z otwarta komora (sprawdzonych) już nie produkują. W tej chwili otwarta komora tylko z palnikiem chłodzonym wodą. U niektórych producentów jest to nowa konstrukcja wiec trudno ocenić ją pod kątem „sprawdzonej” i trwałej.
    U Ciebie problemem może być uszkodzona/zużyta elektroda jonizacyjna lub płyta główna (wyschły kondensatory).
    W niektórych starszych kotłach, problemy z jonizacja pojawiają się również gdy zamieniony jest przewód fazy i zera w gniazdku. Jeżeli to gniazdko podwójne (góra i dół) spróbuj przełożyć do drugiego. (Jak było w dolnym to do Górnego lub odwrotnie)
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    zales.vip wrote:
    Nowych z otwarta komora (sprawdzonych) już nie produkują. W tej chwili otwarta komora tylko z palnikiem chłodzonym wodą. U niektórych producentów jest to nowa konstrukcja wiec trudno ocenić ją pod kątem „sprawdzonej” i trwałej.
    U Ciebie problemem może być uszkodzona/zużyta elektroda jonizacyjna lub płyta główna (wyschły kondensatory).
    W niektórych starszych kotłach, problemy z jonizacja pojawiają się również gdy zamieniony jest przewód fazy i zera w gniazdku. Jeżeli to gniazdko podwójne (góra i dół) spróbuj przełożyć do drugiego. (Jak było w dolnym to do Górnego lub odwrotnie)

Faza powinna być w gniazdku po lewej stronie.
    zales.vip
    Level 28  
    Powinna. Wiele rzeczy w życiu „powinno być”. Dlatego - jeżeli ma podwójne gniazdko (góra-dół) niech zamieni i sprawdzi.
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    zales.vip wrote:
    Powinna. Wiele rzeczy w życiu „powinno być”. Dlatego - jeżeli ma podwójne gniazdko (góra-dół) niech zamieni i sprawdzi.

W ogóle to istnieją też gniazdka podwójne z zachowaniem faz, ale wtedy do górnego da się włączyć tylko wtyczkę prostą (kątową do dolnego).
    nosekBd
    Level 2  
    zales.vip wrote:

To na pewno nie gniazdko.Tu nic nie było ruszane od lat.
    Znalazłem takie kotły na podmiane. Który radzicie wziąć:

- https://wodtech.pl/kotly-wiszace-2-funkcyjne/...-24.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral
    - https://technika-grzewcza.eu/termet-minimax-e...any-partner-firmy-termet-darmowa-wysylka.html
    - https://instalacje-grzewcze.eu/saunier-duval-...palania-nowy-pompa-spelniajaca-klase-erp.html

Trudno znalezć jakieś rzetelne opinie,każdy chwali swoje.Ktoś coś wie o tych kotłach. Mi odpowiada Saunier Duval Thema Classic C 18/24-lc/1 ,ale jestem laikiem i to będzie dość droga decyzja.
    ROWE
    Level 34  
    nosekBd wrote:
    Kocioł mam jakieś 10-12 lat.

To nie dowierzam że trzeba by go wymienić, winien służyć co najmniej drugie tyle!

U Ciebie problemem może być zanieczyszczona elektroda jonizacyjna przy palniku gazowym.
    Sprawa fazy, to nie tutaj!
    Elektrodę czyścimy drobnym papierem ściernym do połysku metalicznego.
    Sprawdź też jej styki podłączenia wraz z przewodem.
    Tj. podstawa, później ewentualne dalsze poczynania.