Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki jest dobry zestaw elektroniki dla początkujących?

KlausMikalson 19 Aug 2020 23:45 876 2
    KlausMikalson
    Level 1  
    Jestem 20-letnim studentem z Irlandii, studiującym fizykę i jedyną rzeczą, z którą zawsze miałem problem, jest elektronika. Myślę (z wcześniejszych doświadczeń), że mając przede mną fizyczne zastosowanie komponentu elektronicznego, którym mogę się bawić, zdecydowanie pomaga mi zrozumieć. Myślałem o zakupie zestawu elektroniki dla początkujących, który pomógłby mi lepiej nauczyć się i zrozumieć rzeczy z książki.
    Zastanawiałem się nad czymś takim, to trochę dziecinne, ale myślę, że byłoby to naprawdę korzystne. A może lepiej będzie, jeśli kupię zestaw z wyższej półki? Z takimi elementami jak deska do krojenia chleba itp. Każda pomoc jest mile widziana
    tomasz249
    Level 14  
    Na yt jest również kanał z elektrody o podstawach elektroniki. Sensownie gada też "elektroprzewodnik". Są też kursy elektroniki na stronie forbot.
    Wykorzystanie w praktyce (szczególnie gdy ma się cel jakiś np. zbudowania urządzenia x) zdecydowanie pomaga zrozumieć.
    Mogą być również książki o konstrukcji urządzeń elektronicznych - zazwyczaj podchodzą do zagadnienia od strony zarówno teoretycznej jak praktycznej. Mogę polecić "projektowanie układów analogowych" autorstwa Pease. Jeśli chodzi o wzmacniacze operacyjne to jest gruba książka pana Mancini.