Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen xsara picassa nie zamyka drzwi

roksana94 20 Aug 2020 00:27 495 8
    roksana94
    Level 8  
    witam, kilka dni temu kupiłam Citroena xsara picasso
    Kluczyk którym odpalam auto nie pasuje i nie otwiera drzwi, nie pasują w ogóle do zamka- caly czas otwierałam z pilota, aż nie zablokowaly się drzwi od kierowcy, potem tylne prawe ..i od tamtej pory nie mogę zamknąć auta. Włącza się sie alarm ( mrugaja same kierunkowskazy, bez dźwięku) a zamek odbija. Lampka w środku zaczyna gasnac , po czym odbija zamek i w żaden sposób nie mogę zamknąć auta. Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Zamek odbija bo pewnie widzi niezamknięte drzwi. Trzeba je rozebrać i zobaczyć.
    beryas
    Level 31  
    odpinaj po kolei kostki drzwi i zamykaj auto, jesli to zamek lub wiazka drzwi to pokaze ktore.
    Najlepiej byloby sprawdzic lexia ale mozna i tak na szybko sprawdzic :)
    stomat
    Level 37  
    A klucz nie pasuje bo nie wchodzi do dziurki czy wchodzi ale nie można obrócić? Zamki w drzwiach są rzadko używane i lubią "się zastać", spróbuj prysnąć do zamka jakiś WD-40 i rozruszać.
    beryas
    Level 31  
    zamki rzdko psuja sie mechanicznie, 50% to uszkodzenie stycznika zamkniecia drzwi 40% to polamane kable instalacji drzwi
    stomat
    Level 37  
    Tak, ale autorka napisała że "klucz nie pasuje", to chyba nie usterka elektryczna a mechaniczna.
    beryas
    Level 31  
    Tak, ale autorka ma pilota i przy probie zamkniecia samochodu z pilota auto zamyka sie i otwiera po 1sekundzie co swiadczy o usterce elektrycznej, a spraw zamka to rzecz prosta, ktos wymienial stacyjke i poszedl po bandzie bo za duzo roboty wymienic wkladke albo byla zbyt droga xD
    stomat
    Level 37  
    I na pewno stary, pasujący do drzwi i bagażnika kluczyk po prostu wyrzucił. Musiało tak być.
    beryas
    Level 31  
    stomat wrote:
    I na pewno stary, pasujący do drzwi i bagażnika kluczyk po prostu wyrzucił. Musiało tak być.

Widac nie naprawiasz aut zarobkowo i malo sie spotykasz z takimi tematami