Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrobienie terminala do dysków

20 Sie 2020 16:49 354 8
  • [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    Jaki dysk? Nie wszystkie obsługują terminal. Czyżby Seagate 7200.11?
  • Poziom 9  
    Seagate Barracuda Green ST2000DL003 FW: CC3C

Dawno temu tak odratowalem 7200.11. Myślałem że może z tym też mi się uda.
  • Poziom 15  
    Raczej ten Seagate ST2000DL003 nie padł z powodu firmware. Czy dysk, jest wykrywany w bios? Czy wydaje niepokojące dźwięki?

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    lukejadi napisał:
    Seagate Barracuda Green ST2000DL003 FW: CC3C
    Dawno temu tak odratowalem 7200.11. Myślałem że może z tym też mi się uda.

Na 99% podejrzysz tylko log bo dostęp serwisowy jest zablokowany.
    Poza tym seria DL to nie jest 7200.11 i jeżeli zastosujesz komendę przeliczenia translatora to najprawdopodobniej zablokujesz sobie dostęp do strefy użytkownika.
    Co się dzieje i co chcesz uzyskać?
  • Poziom 9  
    Dysk pracował jako zewnetrzny pod USB. Podczas pracy zaczął się jakby wyłączać na chwilę, cykał i wtedy znikał z systemu, żeby za chwilę wrócić. Po jakimś czasie zaczął być w windowsie dyskiem niezainicjowanym o pojemności 16000GB. W biosie jest wykrywany normalnie jako 2TB. Co najlepsze ani testdisk bootowalny z USB, ani HDD Scan z hirens boot CD, ani mHDD 4.6 i 4.5 go ZAZWYCZAJ nie widzą. Czasami wskoczy na pare sekund, zrobi nadzieję, żeby za chwile zniknąć. Ale dzwiękowo dysk chodzi normalnie. Wrzucam zdjęcie gdy dysk się na chwilę pojawił.

Zrobienie terminala do dysków

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ważne dysk czy dane?
    Ogólnie jak wspomniałem samemu nic z nim nie zrobisz bo jest zablokowany.
    To jedno, po drugie najpierw trzeba go poprawnie zdiagnozować. Problem może leżeć po stronie Media Cache, po stronie degradacji głowic lub powierzchni, a że to Seagate to prawdopodobnie wszystkie te defekty występują na raz.
    W MHDD jak go odłączysz od zasilania a następnie podłączysz i od razu wykonasz skan powierzchni to prawdopodobnie będzie działać do chwili napotkania następnego błędu i się zawiesi.
  • Poziom 9  
    Ważne dane. No nic, dzięki za nakierowanie że to nie takie proste... ehhh.

• Poziom 33  
    Łukasz_W napisał:
    a że to Seagate to prawdopodobnie wszystkie te defekty występują na raz
    - tak na 2/3, a prawie na pewno masz błędy w SA w połączeniu z degradacją powierzchni.