Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak internetu tylko na wybranych stronach - Vectra Technicolor cga2121

micabar949 22 Aug 2020 15:31 1983 3
    micabar949
    Level 2  
    Od około dwóch dni mam pewien dość dziwny problem, nie działają mi wybrane strony, gdy próbuje na nie wejść będąc zalogowany do mojej sieci Wi-Fi z Vectry. Nie będę dokładnie opisywał wszystkich tych stron, bo jest ich około 10. Część tych stron w ogóle się nie ładuje, w innych przypadkach nie działają tylko konkretne podstrony, przykładem może być Aliexpress, które normalnie działa, jednak przy próbie zalogowania się przez konto Google wyskakuje, że witryna jest nieosiągalna.

Zrobiłem test ustawiając na swoim telefonie hotspot'a (internet mam na nim z Orange) dla swojego laptopa i wtedy problem ten w ogóle nie występuję (wszystko śmiga jak należy), co utwierdziło mnie w przekonaniu, że problem jest z tą konkretną siecią. Zmieniłem w ustawieniach sieci adresy DNS na googlowskie, jednak nic to nie dało.

Mój router to Technicolor cga2121. Wszedłem na niego przez 192.168.0.1, jednak nie mam zielonego pojęcia jaki może być do niego login i hasło (Próbowałem takie jak nazwa sieci i hasło do niej, ale nic to nie daje. Próbowałem też domyślne jak "admin", "root" czy "user"). Kolejną próbą było zrobienie hard resetu routera, jednak pomimo że trzymam ten guziczek z tyłu ponad 20 sekund, router nadal nie chce powrócić do ustawień fabrycznych.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Sprawdzałeś czy polecenie ping do tych domen odpowiada?
    micabar949
    Level 2  
    jimasek wrote:
    Sprawdzałeś czy polecenie ping do tych domen odpowiada?

Tak sprawdziłem.
    Za każdym razem "Request timed out"
    Wszystkie 4 pakiety utracone.
    Kekacz
    Level 11  
    Wygląda na problem ogólnopolski. Na FB na profilu Vectry sypią się zgłoszenia z różnych części kraju informujące a niedziałających niektórych stronach.
    Dzisiaj z rana sam doświadczyłem tego problemu. Łącznie z niemożnością uruchomienia YT czy Netflixa na odtwarzaczu blu-ray Sony. Odtwarzacz najpierw próbuje się połączyć z jakimiś serwerami Sony, nie udaje mu się i w związku z tym nie pozwala uruchomić żadnej aplikacji.