Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Octawia 2016 1.6 TDI CXX - Nastawnik Turbiny Zablokowany

bula17 23 Aug 2020 20:34 441 3
    bula17
    Level 22  
    Witam borykam sie z Octawia 2016 1.6 TDI Błąd Filtr czastek stałych zbyt duże nagromadzenie błąd stały oraz jednostka przestawiania turbiny zablokowana P00AF

Zrobiłem do tej pory sprawdziłem podciśnienia jest ok z Vacu 0.9 na gruszke dochodzi 0.7 podmieniłem N75 , Sprawdziłem szczelność gruszki turbiny jest ok geometria chodzi jednym palcem zero bez żadnego oporu po odpaleniu gruszkę wciąga bez żadnego problemu .
    Podmieniłem gruszkę turbiny z czujnikiem na sprawna zero poprawy .
    Filtr dpf robi dopalanie na postoju robi procedurę ale niestety masa sadzy rośnie a nie maleje i błąd nadal stały juz powoli brakuje mi pomysłów .

Wrzucam kod błędu z ramka napięcie 3.8 nie zmienia się niezależnie od położenia gruszki a fizycznie gruszkę nową zmieniam vacumetrem oraz wartość mierzona i oczekiwana strasznie się rózni 85 % wymagana a rzeczywista 10% .

Jeszcze dla upewnienia N75 mam górny ATM f Powietrza , środkowy króciec vacupompa , dolny do turbiny egr elektrczny wiec podcisnień wiecej brak .
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    beryas
    Level 30  
    Witam
    Sprawdz czy po zapaleniu silnika wciaga gruche do spodu.
    Podcisnienie gruchy sprawdzales na koncu wezyka przy samej gruszce?
    bula17
    Level 22  
    beryas wrote:
    Witam
    Sprawdz czy po zapaleniu silnika wciaga gruche do spodu.
    Podcisnienie gruchy sprawdzales na koncu wezyka przy samej gruszce?

Po odpaleniu geometria płynie zmienia położenie .

Podciśnienie sprawdzane na samym końcu również sprawdziłem zaworek jedno kierunkowy przy wyjściu z vacu daje tylko w jedna stronę
    bula17
    Level 22  
    Napociłem sie ale ogarnięte kierowcy przetarły się podcisnienia i w połowie na złączach połączył cienki z grubym i gruby z cienkim dlatego nie pasowało mi inaczej podciśnienia założyć poza tym klient nie informował ze coś było robione dziękuje za zaangażowanie w temat .