Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Archer MR400 - niestabilne połącznie

czarnymoron 24 Aug 2020 01:10 249 1
    czarnymoron
    Level 1  
    Witam,

nabyłem drogą kupna router wifi Archer MR400. Początkowy entuzjazm tym, że internet działa całkiem nieźle, już wygasł z powodu niestabilnego połączenia, które zauważyłem dopiero przy dłuższych oględzinach. Zmieniłem położenie routera i połączyłem go kablem z pc, w nadziei na poprawę. Teraz siła sygnału waha się pomiędzy 0-50%. Nie zależy mi na super prędkości, ale miło by było, jakby internet działał nie zawodnie i nie zrywał połączenia w 21 wieku.

RSRP -108dBm
    RSRQ -15dB
    SNR - 1.4dB

Z internetu korzystam z sieci Orange, w segmencie, mam możliwość zamontowania anteny zewnętrznej na dachu. Tylko pytanie, jaka antena do tego routera będzie najlepsza i jaki kabel?

Co czynić?

Nie znam się kompletnie na technologii głowa mnie boli od niej, jestem wyrwanym z horroru mrocznego średniowiecza prostym człowiekiem. Bardzo proszę o złotą radę kogoś mądrzejszego i bardziej technicznego ode mnie.

Pozdrawiam,
    czarny moron
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    czarnymoron wrote:
    proszę o złotą radę kogoś mądrzejszego i bardziej technicznego ode mnie.

Jeżeli masz możliwość oddania to zwrócić router i zrobić testy w twojej lokalizacji na różnych operatorach. Podać oczywiście twoją lokalizację tu na forum.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3694267.html