Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transit IV - Swap silnika z 2.5D na 2.0b M111 129kM

24 Aug 2020 02:05 297 1
  • Level 10  
    Witam serdecznie,
    nie dawno zakupiłem forda transita 2.5D, w cenie złomu a że miał być jako samochód awaryjny to i bardzo nie patrzyłem na silnik.
    Transit jak to transit miał gdzie nie gdzie naloty rudej, ale po oględzinach stwierdziłem że wart jest swojej ceny.

Blacharkę ogarnąłem ale ... męczył mnie ten stary diesel i stwierdziłem że wywalę mu te 2.5d i wszczepię benzynkę.
    Pomysł padł na mercedesa 202 lub 203, a że 203 było nie daleko to i kupiłem całego mercedesa w203 z silnikiem 2.0b z 6 skrzynią.
    Po wykonaniu przekładki i przejechaniu kilka dziesięciu km jakie było moje zdziwienie co do komfortu ,nastała cisza w środku, do 100 ciągnie jak szalony, nie ma porównania co było wcześnie ,a jest teraz.
    Przed włożeniem silnika wyciszyłem ścianę grodziową matą bitumiczną.

Zegary zostały stare, po podłączałem alternator, czujnik temperatury płynu, jeszcze mam do podłączenia czujnik ciśnienia oleju (muszę wywiercić dziurę w bloku i go wstawić, do W203 go nie posiada).

Obecnie został jeden problem i nie wiem jak go rozwiązać - szybkościomierz
    W starej skrzyni był impulsator przy wale na kółku zębatym , a w mercedesie obrotomierz działał po abs-ie i teraz zastanawia mnie jaki impulsator zastosować aby prędkościomierz ruszył ???

Jeżeli możecie mi pomóc to będę wdzięczny.
  • Level 10  
    Witam,
    nie wiecie czy taki czujnik sprawdzi się czy da sygnał na prędkościomierz?? Transit IV - Swap silnika z 2.5D na 2.0b M111 129kM