Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Drugie radio do Peugeota 307SW - Radio RT3 NAVI plus zmieniarka i brak bluetooth

24 Aug 2020 12:30 372 7
  • Level 8  
    Cześć

Mam taką rozkminke ponieważ bardzo brakuje mi bluetooth'a w moim samochodzie.
    Peugeota 307SW wersja polift 2006r. Radio RT3 NAVI ze zmieniarką i kolorowym wyświetlaczem.

Wiem, zestaw HF Bury rozwiązuje wszystkie problemy ale mam radio Kenwood za kupę kasy które leży mi na półce.

Pomysł jaki mi się zrodził w głowie to wypiąć zmieniarkę, wyprogramować, a w jej miejsce wstawić radio Kenwooda.

Moje pytanie brzmi czy zabezpieczenie linii audio diodami ma sens? nie chce rezygnować z dźwięku z fabrycznego radia ponieważ wszystkie komunikaty dźwiękowe idą przez to radio.

Z pozdrowieniami
    Marcin Rusnak
  • Helpful post
    Level 26  
    Czy Twój pomysł sprowadza się do tego, że dwa radia ( RT3 Navi i Kenwood) mają działać jednocześnie na tym samym zestawie głośników? Czy chodzi Ci o to żeby sygnał z bluetooth Kenwood'a wprowadzić do RT3 w miejsce sygnałów R i L zmieniarki?
    Zastanów się więc w jaki sposób wymusisz przełączenie źródła sygnału gdy odłączysz zmieniarkę.
    Nie bardzo to widzę.
  • Level 8  
    Żeby to było takie proste, chociaż podpowiedziałeś mi nowe podejście.
    Zmieniarka ma wejście na prawy i lewy kanał, ale martwi mnie komunikacja VAN, jeżeli wypnę zmieniarkę i podłącze w jej miejsce RCA z radia czy to będzie działać.
  • Helpful post
    Level 30  
    BrowarPL wrote:
    Zmieniarka ma wejście na prawy i lewy kanał

Zmieniarka ma WYJŚCIE na prawy i lewy kanał, a radio ma WEJŚCIE.
    BrowarPL wrote:
    jeżeli wypnę zmieniarkę i podłącze w jej miejsce RCA z radia czy to będzie działać.

W jaki sposób padnie do radia informacja że mają być aktywne te wejścia?
  • Level 8  
    emik wrote:
    BrowarPL wrote:
    Zmieniarka ma wejście na prawy i lewy kanał

Zmieniarka ma WYJŚCIE na prawy i lewy kanał, a radio ma WEJŚCIE.

Była 12 w nocy a to mały szczegół

BrowarPL wrote:
    jeżeli wypnę zmieniarkę i podłącze w jej miejsce RCA z radia czy to będzie działać.

W jaki sposób padnie do radia informacja że mają być aktywne te wejścia?

RT3 ma przycisk source, na też aktywne wejście AUX ale z jakiegoś powodu jest ono bardzo ciche. Złącze zmieniarki podaje zasilanie i podtrzymanie bateryjne ale jest tam też również oprócz dźwięku komunikacja CAN i nie wiem jak się zachowa bez tej komunikacji
  • Helpful post
    Level 26  
    BrowarPL wrote:
    RT3 ma przycisk source, na też aktywne wejście AUX ale z jakiegoś powodu jest ono bardzo ciche.

Jest ciche kiedy dostarczasz sygnał z telefonu, którego standard to 400mV pp., a wejście AUX w RT3 przystosowane jest do sygnału wejściowego 1000mV pp. (1V).
    Na przewodzie Smartfon <-> AUX RT3 należy zastosować przedwzmacniacz sygnałów.
  • Level 8  
    Ok podłączenie się do złącza AUX wydaje mi się najbezpieczniejszą opcją, chodź nadal jest względnie cicho, albo jak kto woli 4 liter nie urywa.

Dobra zrobione, kupiłem przedłużkę złącza Quadlock z jednego słusznego portalu i tam polutowałem złącze zasilania iso do kostki A:
    pin16 - masa
    pin12- bat +12
    pin11- ACC +12

Do kostki B polutowałem kabel RCA:
    Pin4 - Aux R
    Pin10 - Aux L
    Pin 11 - Aux masa

Zmieniarka wyprogramowała się sama po odłączeniu jej od radia

Radio Kenwood startuje po uruchomieniu się RT3, wyłącza się jakieś 30sec po zgaszeniu silnika

Dziękuję wszystkim za pomoc
  • Level 8  
    Ok podłączenie się do złącza AUX wydaje mi się najbezpieczniejszą opcją, chodź nadal jest względnie cicho, albo jak kto woli 4 liter nie urywa.

Dobra zrobione, kupiłem przedłużkę złącza Quadlock z jednego słusznego portalu i tam polutowałem złącze zasilania iso do kostki A:
    pin16 - masa
    pin12- bat +12
    pin11- ACC +12

Do kostki B polutowałem kabel RCA:
    Pin4 - Aux R
    Pin10 - Aux L
    Pin 11 - Aux masa

Zmieniarka wyprogramowała się sama po odłączeniu jej od radia

Radio Kenwood startuje po uruchomieniu się RT3, wyłącza się jakieś 30sec po zgaszeniu silnika

Dziękuję wszystkim za pomoc

Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

Radio Kenwood podłączone do wejścia AUX