Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 1,6 MPI 102 KM, 2009 LPG - brak mocy.

Arclite86 24 Aug 2020 15:48 633 4
    Arclite86
    Level 9  
    Witam, mam problem z moją Skodą Octavią, po wymianie świec, rozrządu i filtra paliwa nagle auto straciło moc, kiedy wciskam pedał gazu do końca to bardzo wolno się rozpędza, jest tzw, "dziura", jest zamulony nie ma czym wyprzedzić. Na początku miałem tak że po odpaleniu samochodu moc była ok fajnie się rozpędzał i wszystko było dobrze potem po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu znowu spadek mocy a teraz to już za każdym razem jest tak samo. Po podpięciu na diagnozę pokazał, mieszanka paliwa zbyt uboga lub zbyt bogata, ale tak się chyba dzieję jak się ma auto na LPG to jest normalne ??? Wszystko zostało sprawdzone i prawidłowo założone, może gdzieś jest coś przytkane ??? i nie daje dostatecznej mocy. Wydawało by się że to coś z elektroniki skoro raz była moc a raz nie ale nic nie wychodzi w kompie. Może to coś z układem paliwowym ?? Z gazem jest wszystko ok bo jeżdżę na serwis regularnie co 10 tys, Tak samo chodzi na benzynie jak i na gazie. Bardzo proszę o pomoc, Dziękuję.
    maszan
    Level 24  
    Arclite86 wrote:
    Witam, mam problem z moją Skodą Octavią, po wymianie świec, rozrządu i filtra paliwa nagle auto straciło moc, kiedy wciskam pedał gazu do końca to bardzo wolno się rozpędza, jest tzw, "dziura", jest zamulony nie ma czym wyprzedzić. Na początku miałem tak że po odpaleniu samochodu moc była ok fajnie się rozpędzał i wszystko było dobrze potem po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu znowu spadek mocy a teraz to już za każdym razem jest tak samo. Po podpięciu na diagnozę pokazał, mieszanka paliwa zbyt uboga lub zbyt bogata, ale tak się chyba dzieję jak się ma auto na LPG to jest normalne ??? .

Nie jest - ma chodzić żyleta jak na benzynie...sprawnej.
    Arclite86 wrote:
    Wszystko zostało sprawdzone i prawidłowo założone, może gdzieś jest coś przytkane ??? i nie daje dostatecznej mocy. Wydawało by się że to coś z elektroniki skoro raz była moc a raz nie ale nic nie wychodzi w kompie. Może to coś z układem paliwowym ?? Z gazem jest wszystko ok bo jeżdżę na serwis regularnie co 10 tys, Tak samo chodzi na benzynie jak i na gazie. Bardzo proszę o pomoc, Dziękuję.

Do sprawdzenia najpierw jak sie zachowuje na samej benzynie - zakręcić gaz i pojeździć ze 100km na benzynie. Może coś źle poskładane z rozrządem?
    Arclite86
    Level 9  
    No właśnie robiłem już tak czyli jeździłem na benzynie i nic to nie dało, rozrząd też sprawdzałem, może to świece??? bo tez wtedy wymieniałem i może są jakieś wadliwe??? jak by to był jakiś czujnik to by wyszło na kompie błąd aczkolwiek może nie każdy czujnik wychodzi ??? może to pedał gazu??? - (potencjometr)...
    mateklos
    Level 21  
    Stechiometria spalania na benzynie to jedno na gazie drugie.

Etylina inac, ej benzyna ma inną zapotebowanie na tlen zawarty w powietrzu niż lpg(mieszanina popany i butanu).

Zła dawka na benzynie w stanie gorącym i zimnym silnika.
    A błędu sondy lambada nie pokazuje?
    Ewentualnie uszkodzenie eleme tu w wydech przed sonda.

Lacznik elestyczy czy coś.

Tak niestety to się zdarza.
    Arclite86
    Level 9  
    Sonda Lambda nie wychodzi na kompie a szkoda bo było by może po temacie a najgorsze jest że nic nie wychodzi, silnik jest prosty "niby" więc myślę że to może być jakaś pierdoła ale jak to znaleźć to ja nie wiem, metodą prób i błędów chyba... Tak myślałem że może coś z kablami - układ zapłonowy ???