Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Spadki fps w grach przy wymianie karty graficznej

Franeslaw 24 Aug 2020 18:23 639 11
    Franeslaw
    Level 3  
    Witam mam problem
    Od momentu gdy wymienilem karte graficzna z gt 710 2GB na GTX 1050 2GB pojawiają sie spadki fps z 120 do 30, 40. Spadki fps wystepuja przy walce z przeciwnikiem, budowaniu. Podczas sfobodnego poruszania sie nie wystepuja spadki. Inspirowałem sie na grze Fortnite Battle Royal.
    i5 4460 3.2ghz GHz
    8gb ram GB RAM
    Modecom feel 3 400w W
    Osoby które maja jakieś rozwiązanie proszę o informację.
  • Helpful post
    Bródka

Level 41  
    Na początek wymień/podmień zasilacz bo ten raczej nie daje rady zwłaszcza że jego sprawność to może 50% mocy z etykiety
  • Helpful post
    klapouszek4
    Level 17  
    A ja bym się nie zgodził z przedmówcą, karta GTX 1050 nie jest prądożerną kartą, katalogowo ma chyba nawet mniej niż 100W poboru jak dobrze kojarzę.

Napiszę tak, syn ma bardzo podobną konfigurację tylko ze ma tą kartę z 4 gb papięci i 16gb ram i też gra w tą grę, i z tego co widzę ma tylko 60 stabilnych fps, więcej raczej nie wyciągniesz. Karta jest ogólnie bardzo energooszczędna i nie przegrzewa się co daje jej zwiększoną żywotność i dlatego mu ją zakupiłem po spaleniu poprzedniej GTX560TI. Do Forta zupełnie mu wystarcza, tylko że nie ma wszystkich ustawień na najlepsze, jak będziesz zainteresowany to mogę wysłać Ci zdjęcie jego ustawień w tej grze. Pozdrawiam serdecznie
    Franeslaw
    Level 3  
    klapouszek4 wrote:
    A ja bym się nie zgodził z przedmówcą, karta GTX 1050 nie jest prądożerną kartą, katalogowo ma chyba nawet mniej niż 100W poboru jak dobrze kojarzę.

Napiszę tak, syn ma bardzo podobną konfigurację tylko ze ma tą kartę z 4 gb papięci i 16gb ram i też gra w tą grę, i z tego co widzę ma tylko 60 stabilnych fps, więcej raczej nie wyciągniesz. Karta jest ogólnie bardzo energooszczędna i nie przegrzewa się co daje jej zwiększoną żywotność i dlatego mu ją zakupiłem po spaleniu poprzedniej GTX560TI. Do Forta zupełnie mu wystarcza, tylko że nie ma wszystkich ustawień na najlepsze, jak będziesz zainteresowany to mogę wysłać Ci zdjęcie jego ustawień w tej grze. Pozdrawiam serdecznie

Witam jak mozna to niech pan wyślę ustawienia w grze. A jaki ma syn zasilacz?

Dodano po 7 [minuty]:

klapouszek4 wrote:

Mysle tez nad wymiana pasty termoprzewodzącej, poniewaz jak komputer sie bardziej rozgrzeje to wystepuje wiecej spadek fps.
  • Helpful post
    Bródka

Level 41  
    ITSpec. wrote:
    Feel III nie są złe.

Są lepsze od swoich poprzedników ale dobre zasilacze to to nie są
    ITSpec. wrote:
    Co ma do tego sprawność? Wiesz w ogóle co oznacza sprawność zasilacza?

Tak wiem - po krótce, im większa sprawność tym mniej energii zamieniana jest w ciepło, a więcej idzie do podzespołów. Taki zasilacz zwyczajnie może być za słaby zwłaszcza że lata robią swoje. Nie mówiąc już o tym że im większe obciążenie takiego zasilacza, podchodzące pod granice jego możliwości powoduje jego niestabilność i możliwe uszkodzenie podzespołów
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Nie napisałem, że Feel III jest dobry, tylko, że nie jest zły.

To skoro wiesz co to sprawność, to jaki to ma związek z tym, czy wytrzyma takie obciążenie?
    Jeśli zestaw pobiera 100W, a zasilacz ma sprawność na poziomie 50%, to ze ściany weźmie około 200W.
    Poza tym ten zestaw weźmie może 160W pod obciążeniem. Zasilacz sobie spokojnie poradzi jeśli działał wcześniej bez problemów.
  • Helpful post
    Bródka

Level 41  
    ITSpec. wrote:
    Zasilacz sobie spokojnie poradzi jeśli działał wcześniej bez problemów.

No właśnie, a kiedy przestanie być sprawny ?
    Wgl po co ta dyskusja ?
    Zasilacz w tej konfiguracji jest najsłabszym ogniwem i warto go sprawdzić. Dasz sobie rękę uciąć że to nie zasilacz ?
    Bo dalej opierasz sie na katalogowych danych, gdzie realnie może być zupełnie inaczej bo nie wiemy w jakim stanie jest zasilacz. Już widziałem rożne klocki z tymi zasilaczami, np przestała działać karta dźwiękowa w kompie (była nie wykrywalna), winowajca był zasilacz
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Winne najprawdopodobniej są nieodpowiednie sterowniki, pozostałe po 710. Jak to sprawdzi to może zmieniać zasilacz.
  • Helpful post
    klapouszek4
    Level 17  
    Proponuję zmierzyć temperaturę przed zmianą pasty, bo oryginalne pasty często nie były takie złe o ile już nie wyschnęły ze starości, a zrobisz to różnymi programami diagnostycznymi, jak np. GPU-Z, ten program pokaże Ci temperetury procesora i karty, dodatkowo możesz użyć furmarka i zrobić testy obciążeniowe i zobaczyć temperatury w tym momencie, na tym GTX nie powinno być więcej jak 75 stopni a na procku więcej niż 80 bodajrze bo powyżej to już jest podejrzane. Co do zasilacza to moim zdaniem powinien spokojnie wystarczyć w tej konfiguracji, natomiast istotnie nie wiadomo w jakim jest stanie, w jakim stanie są kondensatory w środku filtrujące i faktycznie jego wydajność przy większym obciążeniu może znacznie spadać, więc jak masz możliwość pożyczyć od kogoś zasilacz na próbę to nie zaszkodzi. Jak syn wróci do domu to postaram się wysłać jakąś fotkę z ustawień w tej grze, wiem, że na pewno trzeba ograniczycz max fps do co najmniej 60, żeby karta miała więcej swobody w ładowaniu danych do trudniejszych obciążeń. Pozdrawiam serdecznie.
  • Helpful post
    klapouszek4
    Level 17  
    Wstawiam zdjęcia ustawień dla karty gtx 1050 4gb w grze fortnite. Syn ma i5 4 generacji i 16gb ram, w przypadku, Twojej 2 gigowej karty zapewne niektóre ustawienia trzeba będzie jeszcze pogorszyć, aby polepszyć płynność. Spróbuj i daj znać czy pomogło, i daj łapkę do góry jeżeli ktoś Ci pomógł, pozdrawiam.
    Franeslaw
    Level 3  
    Dziękuję za pomoc