Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wideokonferencja Zoom z emisją filmu

25 Aug 2020 00:15 591 4
  • Level 8  
    Witam.

W czasie konferencji z użyciem Zooma chcę włączyć film. (Wersja Zoom bezpłatna, z limitem czasu 40 minut). Filmik ma 4 minuty z kawałkiem. Mam go na dysku. Jest także dostępny na YouTube. Oczywiście wiem, że każdy może sobie obejrzeć. Nie o to chodzi lecz o pokazanie go w trakcie sesji aby wszyscy na raz obejrzeli (od 5 do 9 osób zwykle). Poza tym osoby biorące udział nie bardzo potrafią używać chat na Zoomie. Jakieś pomysły?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 7  
    Udostępniaj ekran, choć możliwe że będom lagi jak masz słabe połączenie.
    Sprawdź prędkość na speed test by ookla i weź wyslij
  • Level 8  
    Dziękuję! Proste ale nie wpadłem na to. Łącze mam słabe więc może zrobię test przed wideokonferencją.
  • Helpful post
    Level 24  
    To się raczej nie uda, tzn odbiorcy nie dostaną filmu tylko zacinające się urywki.
    Zrób testową wideokonferencję. Zaproś sam siebie. Na jednym komputerze nadawaj film, na drugim (albo telefonie) sprawdź jak to działa. Cudów nie należy się spodziewać
  • Level 8  
    Tak zrobiłem. Włączyłem optymalizację dla klipów wideo. Połączenie komputer - smartfon. Filmik jest animowany, prymitywny i obraz nie jest zły ale dźwięk przerywa. Spróbuję filmik przerobić z Full HD na mniejszą rozdzielczość.

Dodano po 17 [minuty]:

To "wideo" to prezentacja "zaanimowana" - obrazki, 12 kl/sek. Przerobiłem na klip wideo 426x240 pikseli, 12 klatek, obraz 200kbps, dźwięk 96kbps :))) i coś słychać na smartfonie (wysyłam z kompa stacjonarnego). Szału nie ma ale możną zrozumieć lektora. Użyję tego na wideokonferencji. To dla znajomych a nie spotkanie prezydentów państw :).