Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JAKI SPRZĘT DO NAGRYWANIA 3 INSTRUMENTÓW I WOKALU? interfejs audio usb? -

oskarex 28 Aug 2020 08:31 1686 39
    oskarex
    Level 10  
    Z yamahy bedzie pianino nagrywane tylko .Zona gra na pianinie i spiewa
    nagrywamy.com
    Level 30  
    Mam nadzieję, że jednak na fortepianie ;)
    Czyli nagrywasz i MIDI i audio, edytujesz midi i albo korzystasz z instrumentów VSTi albo przegrywasz ślad midi przez yamahę. Sądzę, że nawet darmowe instrumenty będą lepsze, ale to w sumie wszystko jedno co wybierzesz.
    oskarex
    Level 10  
    Czyli z yamahy nagrywam tak jakby 2 ścieżki i midi przez usb i z liniowego audio i dopiero jak je zedytuje i popoprawiam ewentualnie to je łącze w jedną?
    A perkusje podłączam pod midi tylko?
    oskarex
    Level 10  
    Wiem ze moze to upierdliwe ale jestem amatorem. Dopiero wchodzę w temat.
    Keybord yamaha 463 ma takie wyjscia usb jak na załączonym zdjęciu. Podczas nagrywania chce aby brzmial tak jak z jego glosnikow. Sam w sobie ma dużo kombinacji jak ma brzmieć.
    Perkusja tez ma swoje ustawienia sama w sobie . Wiec prosze powiedziec jakimi.kablami to połączyć aby yo działało z interfejsem. Jakiś schemat. zarówno perkusja jak i keybord ma kabel usb ale z jednej strony on jest usb a z drugiej taki romb jak do drukarki. Wiec jak to podlaczyc pod interface.
    Wiem.ze to.glupie ale nie rozumiem.
    Moze jakiś schemat .... JAKI SPRZĘT DO NAGRYWANIA 3 INSTRUMENTÓW I WOKALU? interfejs audio usb? - JAKI SPRZĘT DO NAGRYWANIA 3 INSTRUMENTÓW I WOKALU? interfejs audio usb? -
    nagrywamy.com
    Level 30  
    Proste ;)

1. Perkusja. Podłączasz USB do komputera. W Reaperze w preferencjach w zakładce MIDI Devices upewniasz się, że jest widziana i aktywna (to samo jeżeli chodzi o piano - musi tam być zainstalowane i aktywne).

2. Tworzysz dwa ślady. Ślad MIDI uzbrajasz jak poniżej, wybierając jako żródło sygnałów MIDI perkusję (albo piano):

Jednocześnie tworzysz drugi ślad, ślad audio, wybierasz na nim wejście stereo - będzie mniej wejść do wyboru, tylko dwa ;)

Oba ślady uzbrajasz do nagrania i nagrywasz bębny czy klawisz na obu śladach. Ślad MIDI jest na wszelki wypadek. Jeżeli jesteś zadowolony ze śladu audio, to OK, jeżeli nie, to na śladzie midi wyłączasz zapis i w routingu tworzysz wyjście midi na instrument (bębny czy piano, w moim przypadku kurzweil):

Wtedy instrument będzie grał sygnałami midi z Reapera i po edycji, kwantyzacji czy co tam trzeba można to po raz kolejny przegrać włączając zapis na śladzie audio.

Obsługa reapera na genialnych filmikach: https://www.reaper.fm/videos.php

Dodano po 53 [sekundy]:

Teoretycznie w ten sposób można nagrywać jednocześnie piano i bębny, wykorzystując po jednym mono wejściu audio - po nagraniu można je po kolei poprzegrywać w stereo.
    oskarex
    Level 10  
    Teraz rozumiem. Czyli przez interfejs audio podłączam tylko sygnał audio . A midi przez usb do komputera.
    A zapytam jeszcze do czego są wejścia midi w interfejsie? Te okrągłe duże najczęściej z tylu? Z początku myślałem ze to pod nie mam podlaczyc perkusje lub keyboard. ( a tu wychodzi ze one są.mi zbędne?
    ?)
    nagrywamy.com
    Level 30  
    Te złącza są do podłączenia midi, jeżeli instrument jest w takie same wyposażony. Obecnie standardem staje się midi po USB, aczkolwiek warto pamiętać, że midi w odróżnieniu od USB jest separowane galwanicznie, co w pewnych przypadkach może być zaletą.
    oskarex
    Level 10  
    Bardzo bardzo dziękuje za podpowiedzi.
    Zosrali mi jeszcze zdecydować ostatecznie jaki interfejs kupic.
    oskarex
    Level 10  
    Jeszcze jedno pytanie.
    Bedac na ta chwile całkowitym laikiem zapytam jeszcze o program daw.
    Reaper czy moze jakiś inny prostrzy ale tez dobry.?
    nagrywamy.com
    Level 30  
    Ja sugeruję Reapera. Programów jest sporo, ale w pełnych wersjach droższe i ogólnie nie tak funkcjonalne. Ściągaj dema i się baw.