Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 42LD550 a EvoBox z Netii - HDMI CEC

pingwin137 26 Aug 2020 13:59 975 2
    pingwin137
    Level 17  
    Zwracam się z prośbą o pomoc do bardziej doświadczonych kolegów. Jakiś czas temu dorwałem LG 42LD550. Dzisiaj zawarłem nową umowę z Netią i dostałem od nich EvoBoxa IP do telewizji. W instrukcji telewizora wyczytałem, że wspiera on standard HDMI- CEC (tzw Simplink przez LG) jak i mój nowy EvoBox. Z racji tego, że trochę uciążliwe jest dla mnie korzystanie z dwóch pilotów postanowiłem skonfigurować to tak aby podczas uruchamiania dekodera startował od razu TV oraz analogicznie wyłączał się po wyłączeniu dekodera. Niestety żaden sposób nie działa. W dekoderze włączona opcja HDMI-CEC, kabel wspierający HDMI 1.4 (wraz z CEC) jednak po naciśnięciu na pilocie przycisku Simplink i włączenie tej opcji nic nie daje. Pozostałe opcje są "zaszarzone" i nie mogę wybrać danego odbiornika. Bawiłem się w przekładanie kabli, podłączałem do innych portów HDMI zarówno dekoder jak i PS4 oraz Xboxa360. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Jakaś aktualizacja oprogramowania TV jest potrzebna czy coś? Skończyły mi się pomysły.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mleczyk89
    Level 34  
    Brak zgodności standardu transmisji.
    Duże prawdopodobieństwo że tego nie uruchomisz.

W latach z których pochodzi TV producenci różnie do tego podchodzili, zazwyczaj zapewniali zgodność tylko ze sprzętem swojej firmy.
    pingwin137
    Level 17  
    Mleczyk89 wrote:
    Brak zgodności standardu transmisji.
    Duże prawdopodobieństwo że tego nie uruchomisz.

W latach z których pochodzi TV producenci różnie do tego podchodzili, zazwyczaj zapewniali zgodność tylko ze sprzętem swojej firmy.

Zauważyłem, że TV uruchamia się podczas włączenia dekodera, jednak wyłączenie dekodera już nie powoduje wyłączenia się TV. Widzę, że sprzętowo nie da rady tego ogarnąć to może polecisz jakiegoś niedrogiego pilota programowalnego 2w1 żeby jednym pilotem móc obsłużyć podstawowe funkcje TV i dekodera (zmiana kanału oraz poziomu głośności) oraz 2 przyciski włączania/ wyłączania do TV i dekodera.