Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K756U - Bios problem z hasłem

27 Sie 2020 18:18 258 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich!

Mam na warsztacie laptopa ASUS K756U, na biosie założone jest hasło. Nie działa skrót alt+r windows+r pozwalający użyć tzw rescue password. Brak hasła na usera. Odpięto całkowicie płytę główną laptopa, próbowałem zewrzec zworke koło ramu, także piny pod które podpinana jest bateria, przed ponownym montazem użyłem przycisku pod płytą główną w celu rozladowania kondensatorow powyżej minuty. Po montażu piekielne hasło nadal istnieje. Może znacie inny sposób. Zostawić tą płytę odpięta na dłużej niż kilka dni? Na razie trwało to ok. godziny. Dziękuję z góry za odpowiedź/pomoc ASUS K756U - Bios problem z hasłem
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Spec od komputerów
    Przeczytaj podobne tematy na forum.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za poradę. Myślisz kolego że nie szukałem. Jeśli znalazłeś posta dotyczącego mojego modelu (sory za literówkę) w modelu, na zdjęciu widoczny pełny to będę wdzięczny być może wyszedłem z wprawy w szperaniu 😀 Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Chciałbym żeby było podobnie ja w innych asusach. O tym modelu mało jest wogóle na przeróżnych forach a szukałem najpierw na you tube, włoskich, rosyjskich i innych zagranicznych serwisach. Zdaję sobie sprawę, że pozostaje przelutowanie kości na nową w serwisie zewnętrznym. Tego chciałem na razie uniknąć. Miałem podobną sytuację z LEnovo sl500 gdy administrator założył hasło a potem odszedł z pracy nikomu go nie zdradzając, niestety tam nawet Lenovo poleciło wymianę płyty głównej (po gwarancji) W tej konkretnej sytuacji otrzymaliśmy do instytucji budżetowej laptopa w darowiźnie. Mamy na niego dokumentację, chciałem uprzedzić ewentualne domysły że pochodzi z kradzieży. Przekazali go nam tylko dlatego że sami nie dali rady nic z nim zrobić. Natomiast z uwagi na jego wysokie parametry postanowiliśmy się nim zająć. Liczyłem że uda się inną kombinacją wywołać to upragnione rescue password o którym trąbi się na przeróżnych forach w przypadku Asusa. I ma kolega racje sytuacja jest podobna do każdego laptopa jeśli chodzi o przelutowywanie natomiast jeśli chodzi o technikę "łamania" to pozwolę sobie stwierdzić, że co laptop to inna historia. Liczyłem, że ktoś zetknął się z serią k756u.
    Ps. Dysk jest aktualnie wymontowany, z dyskiem ta sama historia da się wejść na usera. Po trzykrotnym wpisaniu błednego hasła następuje zamrożenie i można tylko ponownie wyłączyć i włączyć. A wogóle miecho18 dziękuję ci za jakiekolwiek zainteresowanie i odzew :)
  • Spec od monitorów
    Skoro jest legalny (nie z nocnego sklepu) jest możliwa opcja
    Cytat:
    call asus and try to get a recent recovery password

* podobne do tych Link

czyli potem jak je kol. dostanie
    Spoiler:
    If an ASUS computer has a admin bios password at boot.

1) Open computer and remove the button battery on motherboard to reset clock

2) Check the recovery date by pressing (alt+r ) at the ENTER PASSWORD screen.

3) ...call asus and try to get a recent recovery password
    4) Enter recovery password at recovery screen.
    ,, wait..... success or...

Model kol. ,specyfikacja k756ub-ty017t Link_ i7-6500u

Płyta ptrzypomina model ASUS K501 K501U K501UW
    * i5-6200U / GTX950M/GTX960M/ DDR4

:?:
    Cytat:
    Then Alt+R shows the current days date and asks for a code...for me it was 2018-03-11, I used the code ( from Link ) for 2008-03-11 and bingo, into the BIOS as administrator.
    * However there is a trick for non-QWERTY keyboards: ENTER THE GIVEN CODE WITH A QWERTY LAYOUT ( A = Q etc )

Also, use caps-lock to enter the code.
    - 2017? -> use 2007 code

:?: Link
  • Poziom 10  
    Ludki napisałem, że za skarby nie da się wywołać alt-r czy inną kombinacją tego hasła. Tak jest to legalny laptop po gwarancji.. I jest już w serwisie zewnętrznym prawdopodobnie skończy się czyszczeniem/przelutowywaniem odpowiedniego układu. Po zakończeniu wpiszę co się wydarzyło. Pozdrawiam.