Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp LC-40LU630E nie wyszukuje kanałów telewizji kablowej

27 Aug 2020 19:07 282 18
  • Level 3  
    Cześć mam problem z połączeniem się z telewizją z UPC i z tym telewizorem. wcale nie znajduje mi żadnych kanałów. Czytałem trochę w internecie i może być tak, że ten telewizor nie ma w sobie wbudowanego tunera dvb-c? Czy może jest jakaś opcja w ustawieniach, którą trzeba zaznaczyć, a ją przegapiłem? Jeśli ktoś wie jak na to zaradzić to proszę o pomoc i z góry dzięki.

• Level 43  
    Posiada wbudowany tuner DVB-C https://www.sharp.pl/cps/rde/xbcr/documents/d...tasheet/pdf_DS_Datasheet_LC40LU630E_pl_pl.pdf
    Jak wyszukujesz kanały, jakie opcje wybierasz?
  • Level 32  
    Jakim kablem Łączysz dekoder UPC z telewizorem?
  • Level 3  
    Wyszukuje tak menu>konfiguracja>szukanie kanalow>zainstalujj ponownie kanaly> wybieram polske>dvb-c i szukam

A od upc nie dostalem, zadnego dekodera tylko router do internetu, telewizor podlaczony mam do kabla ktory wychodzi ze sciany, potem jest rozgaleziacz i jednym idzie do routera a jednym do telewizora.

• Level 43  
    baro990 wrote:
    A od upc nie dostalem, zadnego dekodera tylko router do internetu

No a masz wykupioną usługę telewizji czy sam internet?
  • Level 3  
    Internet i telewizje, kiedys juz tak mialem i tez nie dostawalem zadnego dekodera, a telewizor znajdowal kanaly
  • Level 32  
    baro990 wrote:
    wybieram polske>dvb-c i szukam
    Spróbuj "DVB-T".
  • Level 3  
    Niestety nic to nie pomoglo, nadal nie znalazło żadnego kanału.
  • Level 32  
    To jest pierwsze podłączenie tego telewizora do UPC, czy inny TV działa na tym sygnale?
  • Level 3  
    Z tego co wiem, to wczesniej nie bylo korzystane z tej opcji, tylko ze zwyklej tv naziemnej, a innego telewizora nie mam za bardzo jak sprawdzić czy by działał pod tym kablem.

• Level 43  
    Sam kabel antenowy poprawnie zarobiony, cały?
  • Level 3  
    Sam kabel wygląda w porządku, poklikam w ustawieniach jeszcze i jesli to nic nie da to byc moze cos jest uszkodzone w srodku w telewizorze.

• Level 43  
  • Level 32  
    baro990 wrote:
    Z tego co wiem, to wczesniej nie bylo korzystane z tej opcji, tylko ze zwyklej tv naziemnej,
    Może wykupiony jest tylko pakiet internetowy??? Masz gdzieś pod ręką umowę z UPC?
  • Level 3  
    Jest na pewno z telewizją, sam zamawialem. :D

Dodano po 2 [minuty]:

A korzystając z tej instrukcji kiedy tv prosi mnie, zeby podac częstotliwość sieci i ją wpisuje to wyskakuje komunikat, ze jest ona błędna.
  • Level 32  
    Uszkodzenie telewizora (przy poprawnym wyszukiwaniu), który nie może wyszukać kanałów, które poprawnie dochodzą kablem antenowym, lub z kablówki /UPC/ zdarzają się bardzo rzadko! Jeśli dobrze wyszukujesz stacje stawiam na 99%, że to brak dobrego sygnału z UPC, ale nie na 100%.
    Pozdrawiam.
  • Level 3  
    Bede musial przejsc sie w takim razie do upc w celu wyjasnienia tej sprawy
  • Level 32  
    baro990 wrote:
    Bede musial przejsc sie w takim razie do upc w celu wyjasnienia tej sprawy
    Raczej Poproś UPC, żeby przysłało do Ciebie jakiegoś serwisanta, żeby dokonał pomiarów sygnału.
  • Level 34  
    Kiedy podpisałeś umowę? Bo może UPC nie zdążyło włączyć usługi.

Jeśli usługa jest włączona to albo coś źle robisz podczas wyszukiwania kanałów w telewizorze albo jest coś z przewodem antenowym łączącym telewizor, może wtyczka nie kontaktuje, albo ekran zwiera do żyły gorącej.

Albo jest coś nie tak z poziomem sygnału z UPC.

Najlepszym wyjściem będzie jak przyjdzie technik z UPC aby dokonał pomiarów i ewentualnie sprawdził przewód antenowy.