Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 8 - wyłącza się samoczynnie, iTunes wyrzuca błąd 9, błąd konfiguracji Tid

FranzRS 27 Aug 2020 21:39 309 7
    FranzRS
    Level 3  
    Witam wszystkich,

Dostałem Iphone 8 64 GB z ciemnym ekranem. Próby wprowadzenia go w tryb DFU nie powiodły się.
    Udało się go podnieść w ciekawy sposób a mianowicie wymuszone przejście w tryb przywracania (ukazał się support.apple.com/iphone/restore text).
    ITunes podczas przywracania wyrzucił błąd 9. Kilka prób bez efektu. Pomogło schłodzenie iPhone'a w lodówce (ok.2 st. C) i ruszyło.
    Dodatkowo podczas przywracania trzymałem go na schłodzonym żelu. Fajnie, co? :)

Teraz iPhone ma wgrany najnowszy soft (13.6.1), chwile pochodzi, potem się wyłącza i nie nie chce się już włączyć. Pomaga jedynie hard reset i to nie zawsze. potrafi się zapętlać. Znów lekkie schłodzenie i się włącza. Potrafi w trybie standby działać kilka godzin i nagle po odpaleniu nawet kalkulatora się wyłączyć.

Inne atrakcje:
    - przycisk Touch ID działa, ale nie można ukończyć konfiguracji odcisku palca
    - brak możliwości regulacji głośności (brak reakcji przycisków oraz suwaka na ekranie)

Czy to objawy uszkodzenia pamięci NAND?
    Jakieś sugestie?

ps
    czy też macie problem z wykonaniem hard resetu? chyba trzeba być cyborgiem żeby za pierwszym razem się udało.
    Klikanie vol + - musi być naprawdę błyskawiczne...
    FranzRS
    Level 3  
    Domyślam się że to kosztowna naprawa.
    Pozostaje polowanie na rozbitka/dawcę płyty głównej...
    Gmitrij 17
    Level 12  
    Temperatura i zachowanie telefonu wskazuje ze pamięć NAND szwankuje, ja bym tego nie wymieniał na twoim miejscu bo drogo sobie kasują w serwisach [600 zł]. Zrób przeszczep całej płyty głównej z jakiegoś dawcy i tyle.
    FranzRS
    Level 3  
    Tak właśnie planuje przeszczep zrobić, bo rzeczywiście ceny są wysokie (jak do wartości obecnej tego modelu iPhone'a).
    Jedynie zastanawia mnie kwestia Touch ID, tj. czy on musi być tez wymieniony z nową płytą czy może pozostać ten co jest?
    Gmitrij 17
    Level 12  
    Może pozostać bo wygląda na sprawne, wymiana NAND zniweluje problem niezapisującego się odcisku palca.
    sm233
    Level 38  
    Gmitrij 17 wrote:
    Może pozostać bo wygląda na sprawne, wymiana NAND zniweluje problem niezapisującego się odcisku palca.

Touch ID jest fabrycznie sparowany z plyta glowna, jesli ma dzialac to trzeba kupic plyte glowna z przyciskiem home w komplecie i wtedy wszystko bedzie smigac. Druga sprawa to wymiana pamieci, nie jest to wcale az tak kosztowna operacja wiec moze warto zlecic usluge, mozna od razu wstawic pamiec znacznie wieksza niz 64GB.
    FranzRS
    Level 3  
    sm233 wrote:
    Druga sprawa to wymiana pamieci, nie jest to wcale az tak kosztowna operacja

Czy poniżej 500zł? Gdzie i ile konkretnie?