Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł NB-IoT dla komputera Raspberry Pi

ghost666 28 Sie 2020 16:17 525 0
 • Moduł NB-IoT dla komputera Raspberry Pi
  Avnet prezentuje swój nowy moduł HAT dla komputera jednopłytkowego Raspberry Pi. Jest to Monarch Go Pi Hat, który oferuje łączność LTE Cat M1 do płytek Raspberry Pi i innych kompatybilnych komputerów z 40-pinowym wyprowadzeniem GPIO.

  Karta rozszerzeń wzięła swoją nazwę od samego modemu Sequans Monarch Go LTE-M opartego na module Sequans Monarch GM01Q LTE IoT, który obsługuje zarówno LTE Cat M1 (eMTC), jak i NB-IoT. Rozwiązanie to jest certyfikowane przez różnych operatorów w Ameryce Północnej, Europie i Azji i jest dostarczane z kartą SIM Verizon ThingsSpace IoT.

  Specyfikacja Monarch Go Pi HAT:

  * Łączność LTE IoT
  * Modem Sequans Monarch Go LTE z łącznością Cat-M1 (& NB-IoT?)
  * Wstępnie zainstalowana karta SIM Verizon ThingsSpace IoT
  * Port Micro USB do debugowania i programowania
  * Porty rozszerzeń w standardzie MikroElektronika Shuttle Click Site z GPIO w standardzie 3,3 V i interfejsami I²C, SPI, oraz UART
  * Translator napięcia - 1,8 V do 3,3 V.
  * Wymiary kompatybilne z Raspberry Pi HAT

  Zestaw zawiera nakładkę Monarch Go Pi HAT wyposażoną w modem Monarch Go LTE, która jest dostarczana ze śrubami i wspornikami oraz kartą szybkiego startu. Pi HAT jest również kompatybilny z modemem Monarch Go-GPS dodającym nawigację GPS, który można kupić osobno i zamontować na karcie rozszerzeń, jak na zdjęciu.

  Moduł NB-IoT dla komputera Raspberry Pi
  Moduł NB-IoT dla komputera Raspberry Pi


  Docelowe aplikacje modułów śledzenie zasobów, zdalne monitorowanie, infokioski i obsługę platform IoT.

  Dokumentacja zawiera pliki mechaniczne, dokumenty techniczne, skrypty Pythona i samouczki wideo. Przy pierwszym logowaniu się do serwisu dostarczanego przez producenta pojawi się wyskakujące okienko z informacją o warunkach i przejściu dalej. Na obecnym etapie trzeba być zatwierdzonym przez administrację i podpisać NDA.

  Oficjalna cena modułu Monarch Go Pi HAT to 72,95 dolara z modemem Monarch Go, ale we własnym sklepie Avnet cena wynosi 53,33 dolarów. Można również kupić modemy Monarch Go i Go-GPS osobno za odpowiednio 38 dolarów i 44,67 dolara. Na stronie producenta znaleźć można więcej informacji.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/08/27/monarch-go-pi-hat-adds-lte-cat-m1-connectivity-to-raspberry-pi-board/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8221, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.