Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIY wymiennik ciepła do powietrza z pralko suszarki kondensacyjnej

KyleRittenhousaHero 28 Aug 2020 17:51 489 2
    KyleRittenhousaHero
    Level 1  
    Cześć,

chciałbym zrobić domowy miennik ciepła, który ochładzałby gorące powietrze wydostające się podczas suszenia z pralko-suszarki.
    Zanim zabiorę się za majsterkowanie chciałbym jednak zapytać czy:

- orientuje się ktoś czy istnieją OOTB urządzenia, które mogłyby spełniać taką rolę i jak się nazywają ?
    - czy dołączenie takiego wymienika ciepła** może uszkodzić suszarkę, ponieważ będzie wprowadzać dodatkowy opór do wentylatora odpowiedzialnego za wymianę ciepła w skraplaczu pralko-suszarki, a więc temperatura skraplacza może wzrosnąć (pralko suszarki powinny mieć czujniki temperatury skraplacza i dawać alert / kończyć suszenie prawda? tak aby moje ubrania i mieszkanie się nie spaliły )

** wymiennik ciepła chciałbym zbudować z (uwaga słabo się znam na materiałach budowlanych)
    elastycznej rury wentylacyjnej (fi ok. 100 mm ) zakończonej kołnierzem (tak aby przyczepić do otworu wylotowego pralko suszarki)
    podłączonej do chłodnicy samochodowej, która byłaby zanurzona w
    zbiorniku z wodą, do którego dodatkowo wkładałbym wkłady
    mrożące z zamrażarki i ewentualnie wrzucił
    małą pompkę zanurzeniową dla poprawienia cyrkulacji

Powód całego kombinowania jest prosty - mam małe mieszkanie i słabą wentylację w swoim mieszkanku i wyrzucanie ciepła z pralko-suszarki do otoczenia jest dla mnie nie do zaakceptowania.