Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II - świece żarowe, spiralka, brak mocy

Dawid00V 29 Aug 2020 01:27 1170 0
    Dawid00V
    Level 1  
    Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Otóż niedawno kupiłem samochód Renault Laguna 2 1.9 DCI, 79kW, 2001r.
    Samochód czy to na rozgrzanym silniku czy to na zimnym po czasie wyskakuje kontrolka spiralki i świec żarowych, po tym traci moc i jedzie albo ze stałą prędkością manewrując biegami bądź w ogóle auto powoli zwalnia.
    Dzieje się to niezależnie od jazdy wolnej czy szybkiej, czy to na wysokich czy niskich obrotach, jest to raczej nieprzewidywalne i niezależne od warunków.
    W aucie wyczyściłem odmę benzyną, EGR (nie wiem czy skutecznie, użyłem specjalnego preparatu ale nie topiłem go kilka godzin w nim jak mi kolega powiedział, ale na pewno jest czyściutki po zabiegu niż był przed nim).
    Auto potrafi jechać normalnie, po chwili traci moc jakby się zawiesił i ponownie przyspiesza. Ostatnio zapaliła mi się nawet kontrolka serwis...
    Dodam od siebie, że w rurze od intercoolera na łączeniu z kolektorem ssącym była dziurka, którą zakleiłem specjalną taśmą i spiąłem opaską, ale mimo tego czy ja przykręcę w ogóle tą rurę czy nie i tak objawy są te same.
    Podejrzewałem problem z zaworem EGR turbiny, lecz po odpięciu go z kostki mimo tego, że kontrolka świeciła bo system dostawał błędne informacje to i tak problem się pojawiał w postaci braku mocy.
    Dodam, że auto po czyszczeniu EGR faluje na jałowym biegu, nie kopci, tylko przy rozruchu na zimnym do momentu rozgrzania. Bylem z nim na komputerze, zdjęcie z większą ilością błędów to przed kasowaniem błędów a drugie to po kasowaniu i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, nie pokazuje już błędów z kartą, ABS i poduszkami powietrznymi...
    Zauważyłem lekki wyciek z kolektora ssącego tam gdzie idzie ta rura falowana metalowa co jest spięta opaską wciskaną, ona chyba do EGR idzie tam, gdzie się EGR zaślepia.
    Nie wiem co mam ugryźć, proszę pomóżcie mi