Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwa monitory crashują PC - Komputer wariuje przez drugi monitor

Shozo 29 Aug 2020 16:51 321 4
    Shozo
    Level 2  
    Cześć! Mam dość nietypowa sytuacje. Przy zakupie nowego sprzętu chciałem dołożyć do niego drugi monitor. Jest to staruszek Hyundai x73s, jak na razie wystarczający (albo i nie) ekran dodatkowy. Kupiłem do niego kabel VGA oraz przejściówkę i od razu podłączyłem do kompa, jednak po 3 minutach komputer zaczął się uruchamiać ponownie, po 1 ponownym uruchomieniu, przy włączaniu systemu wyskoczyło na ekranie powiadomienie o aktualizacji i o tym aby nie wyłączać komputera po czym uruchomił się ponownie i wszystko niby działało. Myślałem ze okej spoko, aktualka nic się nie dzieje, lecz po 3 i 4 crashu zrozumiałem ze coś jest nie tak. Z każdym włączeniem komputera z podłączonym drugim ekranem po 3-4 minutach crashuje go. Próbowałem pozmieniać kable oraz przejściówki z obydwu monitorów (tak, dwa monitory na kablu VGA z przejściówką do HDMI) ale nic to niestety nie dało, potem próbowałem zaktualizować sterowniki karty do najnowszej lecz to również nic nie dało. Po odłączeniu 2 monitora i wykorzystywaniu tylko głównego wszystko działa. Proszę o pomoc!

Mój PC:
    CPU: Ryzen 3 3100
    GPU: Sapphire RX570 Pulse 8GB
    MOBO: Gigabyte B450M S2H
    PSU: SilentiumPC Vero L3 500w
    artaa
    Level 43  
    Bo może być tylko 1 przejściówka.
    Kup sensowny monitor który będzie miał HDMI.
    Od kilkunastu lat są produkowane...
    sosarek

Level 43  
    artaa wrote:
    Od kilkunastu lat są produkowane...

Kilkanaście lat temu co najwyżej DVI ale to i tak rzadkość :)
    sred
    Level 19  
    Zaskoczę was bardziej:
    W 2005 były już monitory HDMI z HDCP za wiki:

The first computer monitors that could process HDCP were released in 2005; by February 2006 a dozen different models had been released.