Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dreambox - Czarno na niektórych kanałach nc+

30 Aug 2020 12:37 333 4
  • Level 11  
    Witam,

Od kilkunastu dni mam problem, giną kanały na nc+.
    Mam dreamboxa z OpenPLI i kanały zaczęły ginąć pojedynczo, raz jeden raz drugi.

Oprócz tego mam jakiś prosty tunerek z CYFRY, który chodzi na osobnej karcie, ale z tej samej anteny (multiswitch). Na nim wszystko hula, wszystkie kanały działają. Z tego wnioskuję, że instalacja antenowa jest w porządku.

Na Dreamboxie zrobiłem skanowanie, ale nawet jak kanał jest znaleziony, np.TVN24 to i tak jest czarny ekran, bez żadnych komunikatów, że brak sygnału czy brak uprawnień. Po prostu czarno.

W tej chwili działa np. Comedy Central HD, TVP Seriale i niewiele poza tym.

Czy NC+ coś kombinuje z kanałami żeby wyciąć obce tunery ?

Będę wdzięczny za pomoc, bo rodzina mnie zlinczuje ;)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
  • Level 11  
    I nie da się nic z tym zrobić ?
    Średnio mnie interesuje ich walka z piractwem skoro ja płace od 20 lat, a niedawno kupiłem 2 wypasione tunery, bo mam kartę główną i dodatkową multiroom, kosztowało mnie to z 4 tys.
    Wymiana na ich tunery też mnie nie interesuje, bo mam lepszą funkcjonalność w tych, które mam i nie chcę z niej rezygnować.
    Nie mam rozeznania w dostawcach TV Sat, czy jest coś na co można zmienić, żeby nadal oglądać na swoim urządzeniu ?
  • Level 21  
    Zależy jakie masz karty. Do kameleonów jest potrzebny odpowiednio skonfigurowany oscam.
    Więcej informacji znajdziesz na sat4all.
  • Level 1