Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUAWEI SUN 2000-8KTL-MO i AP WiFi - czy da się wyłączyć?

30 Sie 2020 13:11 519 5
  • Poziom 3  
    Witam
    Zainstalowane 2 instalacje "po sąsiedzku" na falownikach HUAWEI SUN 2000-8KTL-MO
    Obie podłączone do istniejącego AP po Wi-Fi. Ale oprócz tego jeden i drugi tworzy sobie swój AP o nazwie SUN2000-HV19Axxxxxxx

Można wyłączyć te tworzone przez falowniki AP czy są one konieczne do działania i nie ma takiej opcji ?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    Wydaje mi się że nie ponieważ wtedy straciłbyś możliwość zalogowania się bezpośrednio do falownika aplikacją Fusion Solar. To jedyna droga kontaktu z falownikiem i możliwość dokonania zmiany ustawień
  • Poziom 22  
    Chyba się nie da, ale to byś musiał odezwać się najlepiej bezpośrednio do Huawei.
  • Poziom 3  
    dprzyb napisał:
    Wydaje mi się że nie ponieważ wtedy straciłbyś możliwość zalogowania się bezpośrednio do falownika aplikacją Fusion Solar. To jedyna droga kontaktu z falownikiem i możliwość dokonania zmiany ustawień

AP mógłby być aktywny np. pół godziny od uruchomienia a później się wyłączać. Serwisant przychodzi, wyłączy, włączy i już ma AP
    A falownik i tak ma dostęp do mojego AP do przesyłania statystyk
  • Poziom 22  
    No tak by było najbezpieczniej. Może w przyszłości Huawei coś z tym zrobi, jak ludzie dla zabawy sąsiadom będą wyłączać falownik itp.
  • Poziom 12  
    Akurat ja korzystam cały czas z tego AP do odczytywania danych z falownika(poprzez MODBUS TCP). A co do sąsiadów, to wystarczy zmienić hasło do wifi i się nim nie chwalić, wtedy falownik będzie bezpieczny. Natomiast dodatkowa opcja w ustawieniach, aby po 30 minutach wyłączać AP na pewno nie zaszkodzi, tylko domyślnie zostawił bym ją wyłączoną.