Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kupić niedrogą pompę do szamba.

gamestar 31 Aug 2020 21:59 264 1
    gamestar
    Level 9  
    Witam

Potrzebuje zakupić pompę która służyłaby do wypompowywania gnojowicy i wody ze zbiornika na deszczówkę. Warunki maksymalne w jakich będzie pracować to pompowanie 2-3m do góry i 30 w poziomie, kilka razy w roku (max 3000 - 4000 m³ wody). Założyłem wstępnie budżet do 500 zł.

Wstawiam 2 przykładowe aukcje:

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-szamba-wody-brudnej-czystej-plyw-pradown-8033684661
    https://allegro.pl/oferta/pompa-zatapialna-do-wody-brudnej-stanley-mocna-9122178884

Jest ktoś z Was w stanie oszacować jaką wydajność osiągnie taka pompa przy warunkach jak wyżej?
    Czy miał ktoś doświadczenia z podobnymi pompami(albo producentami)? Zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości. Czy taka pompa sprawdzi sie do użytku amatorskiego?

Każda opinia mile widziana, za wszystkie z góry dziękuję.
    wojtek1234321
    Level 35  
    U nas na rynku takie pompy są w cenie od 180 zł do 250 zł, oczywiście bez tych dodatków, wąż do takiej pompy w cenie 80 zł 20 metrów. Czasami używam pompując wodę ze starej studni. Pompuje z głębokości około 5-6 metrów i daje radę, założone 3 węże po 20 metrów. Ciśnienia to z tej pompy nie uzyskasz, ale do wypompowywania to jakoś zdaje egzamin. Moja jest bez tego wyłącznika zanurzeniowego. Co bardzo ważne, to trzeba uważać aby podczas pompowania nie wynurzyła się z wody, bo przy braku chłodzenia bardzo szybko się przegrzewają...
    Taką ilość wody to powinna wypompować w około 2 godziny, ale nie pamiętam jaka jest tam klasa silnika, chyba pół godziny pracy silnika i przerwa do wystygnięcia...
    Wydajność to jest podana na tabliczkach, ta czerwona niby 18 m sześciennych na godzinę, a ta srebrna ma podane 16500 l/h, ale czy taką osiągają to nie wiem.