Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CQ-H07. - szukam schematu ideowego ( jak przestroić odbiornik)

09 Paź 2005 20:58 1651 10
 • Poziom 23  
  Witam.
  Szukam informacji na temat przestrojenia odbiornika samochodowego Panasonic CQ-H07 EGP, procesor D1713AG 633. Ewentualnie gdzie mogę znaleźć schemat ideowy tego radia.
  Pozdrawiam.
 • IGE-XAO
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Młoda damo, z przestrojeniami takch rupci jest zwykle problem. Obejrzyj najpierw wyświetlacz czy ma odpowiednią cyfrę 1 potrzebną do wyświetlenia częstotliwości powyżej 100MHz. Jesli tak to już pierwszy krok. Teraz wypadało by obadać okolice procesora, czy nie ma jakiś zworek, miejsc z brakującymi opornikami, gdzi e można by przestwić coś, trzeba sprawdzić czy daje to zmianę wyświetlanego zakresu, oczywiście jeśli procesor posiada takie możliwości. Jeśli to by się udało to pozostaje wymienić głowicę na nową lub przestoić starą na wyższy zakres. W innym przypadku to pozostaje tylko zabawa z konwerterami, moim zdaniem daje marny efekt przy syntezie. Myślę że można by to tylko przećwiczyć w celach naukowych bo zysk z tego żaden.
  A co do schematu to może być ciężko, jesli nie ma u nas, na Elektrodzie to prawdopodobnie nie ma go krążącego w sieci. Jeśli bardzo Ci na tym zależy to zapytaj we właściwym dziale, może ktoś ma i zeskanuje. Albo zapytaj w jednej z bodaj pięciu firm handlująch schematami jak Foxel, Infoserwis, RTVC, Klar czy ostatnio chyba Cyfronika też miewa schematy ale to są koszty.


  SławeK
 • IGE-XAO
 • Pomocny post
  Admin grupy RTV
  Jak dobrze pamiętam H03 miał górne pasmo UKF (elektronika ta sama). Przełożenie kompletu: głowicy i procesora, dało oczekiwany efekt.
  DjLj próbował dostawić równolegle głowicę, ale z tego co pisał marnie to chodziło.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  po akcji glowicy ronoległej niestety ze wzrostem temperatury w radiu bedzie sie odstrajac...cwiczylem kiedys ten temat i nie polecam WOGULE tego dotykac...
 • Poziom 23  
  Witam.
  Oczywiście, że przeróbka takiego radia jest słuszna tylko w celach edukacyjnych, ale chciałam się upewnić, zawsze człowiek ma nadzieję. Radio pozostanie w takim stanie w jakim jest, nie będę go przestrajać. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ukłony w stronę SławeK.
  Dzięki.

  Pozdrawiam gorąco.
 • Spec od car audio
  Tylko konweretr z podziałem pasma na 2 części albo też konwerter ze środkiem pasma. Nic innego. Głowica równoległa - nieporozumienie, wymana procesora - horror z kosztami 150-200zł. Ciekawe czy z modelu J01 procesor by pasował bo chyba gdzieś takie radio w rupieciach widziałem ale coś miało z graniem (temat odpuszczony bo nie warto inwestować w takie radio).
 • Poziom 17  
  Ja to robiłem z konwerterem na konwerterze z padziałem pasma a do przełączania wykorzystałem przycisk LOUD.Działało ok.
 • Poziom 27  
  dac sie daje to zrobic...ale po co??
 • Spec od car audio
  Heh czasem trzeba. Kiedyś dostałem taki w rozliczeniu naprawy, stare pasmo i uszkodzona końcówka (koszmarnie droga). Zasadziłem konwerter + inną końcówkę na drutach (cena jej nie mogła przekroczyć ceny kompletu). I sobie potem to jeździło w dostawczaku.
 • Poziom 10  
  Witam Mam ten sam model Panasonica i miałem ten sam problem. Radio przestroiłem na konwerterze i wydawało się że wszystko jest ok. Jednakże okazało się , że nie trzyma ustawionej stacji, tj. samo rozstraja się "w doł" i trzeba je co chwilę ustawiać. W moim radiu chyba ktoś zmianiał głowicę i nie wiem jaka była oryginalnie. I jeszcze jedno, po wyjęciu baterii na płycie radio nie szuka automatycznie częstotliwości.
 • Spec od car audio
  Ja stosowałem do modeli z syntezą tylko konwerter na kwarcach - wtedy nie płynęło.