Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon MG5750 drukuje niewyraźnie

michalek1234561 01 Sep 2020 12:10 3843 3
    michalek1234561
    Level 7  
    Witam, po wymianie tuszy czarnych drukarka Canon MG5750 drukuje niewyraźnie, tzn. jedną linijkę tekstu drukuje ok, a kolejną już rozmazuje co widać na załączonym zdjęciu. Jaka może być przyczyna takiego czegoś? Robiłem czyszczenie głowicy i czyszczenie rolek, włączałem i wyłączałem tryb cichy oraz zapobiegania ścierania atramentu i nic to nie dało. Czy to zepsuta głowica? Jeśli tak, to czy potrzebna jest wymiana, czy jest szansa ją jeszcze jakoś uratować? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, z góry dziękuję.
    Drukarka Canon MG5750 drukuje niewyraźnie20200830_1..013.jpg Download (651.5 kB)
    tomsonchina
    Level 14  
    Z tego co pamiętam mieliśmy kilka sztuk tego modelu na serwisie, każda miała ten sam błąd i taki wydruk jak u Ciebie. moim zdaniem jest to błąd producenta i jakaś wada która zaczyna wypływać w tych modelach. Niestety żaden klient nie zdecydował się na wymiane głowicy .
    michalek1234561
    Level 7  
    Właśnie czytałem na temat urządzeń firmy Canon że mają problem opisywany przeze mnie. Ale gdzieś natknąłem się na temat zabrudzonego enkodera i myślę iść w tym kierunku, tyle tylko że nie wiem jak się do tego dobrać. Na zdjęciu widać pasek tego enkodera ale chyba trzeba pół urządzenie rozebrać żeby się tam dostać. Co o tym myślicie?
    P.S. Posiadam ubezpieczenie na dom i na sprzęty AGD i zastanawiam się czy ubezpieczyciel uzna mi tą usterkę, zwłaszcza że mam nie oryginalne tusze?