Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa E B12XER - Nierówna praca na wolnych obrotach

02 Sep 2020 09:50 249 4
  • Level 24  
    Cześć,

Mam problem z nowo zakupionym autem Corsą E 1.2 twinport 71KM. Auto na wolnych obrotach brzydko chodzi, zarzuca silnikiem. Jeden szpec nakazał wymianę sondy, co nic nie dało. Cewka i świece również są nowe. Wrzucam film z torque jak wyglądają sondy, korekty wtrysku, przeplywka od momentu zapalenia auta na zimnym silniku, zagrzanie do temperatury roboczej i kilka delikatnych przegazówek, żeby pokazać lepiej momenty, w których sonda sobie skacze na jałowym, obroty wachlują od 650 do ponad 700 i silnikiem trzęsie. Moją uwagę zwraca przepływomierz, który tak jakby przy dodawaniu gazu niezbyt reaguje. Jest tak samo błąd sondy, którego nie da się skasować, wszystko widać na filmie.Proszę o porady co to może być?

Link
  • Level 24  
    Auto pracuje normalnie poza schodzeniem na bieg jałowy, wtedy najczęściej występuje nierówna praca. Nie ma widocznego ubytku mocy, auto normalnie przyspiesza, bez żadnego szarpania. Dolot szczelny, nic tam nie było grzebane. To auto ma 125k km, jest z końca 2016 roku.
  • Level 31  
    Odłącz przepływkę i zobacz czy sondy ruszą.Ja stawiam na MAF,chociaż to musi być potwierdzone diagnozą.
  • Level 24  
    Tak to wygląda po odpięciu przepływki

Link