Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chińskie radio android - nie widzi/czyta pendrive

I3eMe0 02 Sep 2020 20:01 6885 13
    I3eMe0
    Level 3  
    Cześć, posiadam takie oto radyjko: https://pl.aliexpress.com/item/4000333135968.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6bf45c0fS8Ipi7
    Otóż problem polega na tym, że teoretycznie radio obsługuje usb do 32gb, ja podłączam (są dwa porty) do każdego pendrive 8gb i nic zero reakcji ze strony radia, w ustawieniach androida debugowanie usb jest włączone jeżeli to ma jakiś wpływ.
    Pendrive zarówno na formacie Fat32 jak i NTFS zachowuje się tak samo czyli nic się nie dzieje, jedynie dioda od zasilania czasami mrygnie.
    Już opadają mi ręce, próbowałem cokolwiek grzebać w ustawieniach fabrycznych radia (nie androida) ale tam też sporo tego wszystkiego, obce mi oznaczenia ale jak dla mnie to na takich ustawieniach jak są od początku powinno czytać pendrive'a. Spróbuje jeszcze sformatować pendrive na exFat ale wątpie że to coś pomoże,popróbuje z innymi pendrive'ami.
    Macie jakieś pomysły? Jest tu ktoś kto ogarnia te tematy? Bardzo proszę o pomoc.
    ps.Telefon podłączony kablem pod każdym z tych portów tylko się ładuje, nic poza tym. Mirrorlink też jakby nie chciał łączyć przez kabel (zarówno przy włączonych debugowaniach usb w telefonie i radiu jak i przy wyłączonych)
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A daje się formatować w tym "radiu"?
    Michał
    I3eMe0
    Level 3  
    SP5IT wrote:
    A daje się formatować w tym "radiu"?
    Michał

W sensie pendrive'a? Formatuje go sobie na laptopie. Nigdzie w opisie tego radia nie ma jaki format ma dysk niestety. Myśle że powinno być FAT32 tak jak jest to domyślnie. Myśle, że z innym pendrivem będzie to samo bo nawet telefonu jakby nie czyta, samo zasilanie do ładowania.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak wpinasz te USB? Przez dołączony kabel? Działa ten kabel z innym urządzeniem? Na pewno jest OTG czy tylko do ładowania?
    I3eMe0
    Level 3  
    Są dwa kable dołączone w zestawie z radiem, tylko wpiąć kostki i kable z portami usb podłączone. OTG raczej jest bo do tego w sumie te porty są (możliwość również podłączenia kamery na przód samochodu bodajże) cytuje z opisu radia:
    ,,-System operacyjny: Android 8.1
    -Procesor: czterordzeniowy
    -GPU: czterordzeniowy
    -ROM: 16 GB
    -RAM: 1 GB
    -Rozszerzona USB: obsługuje USB dysku do 32 GB''
    Nie mam jak sprawdzić czy działają te przewody z innymi urządzeniami bo jak wspomniałem mają z drugiej strony kostki małe do radia więc nie dam rady ich podłączyć gdzie indziej.
    I3eMe0
    Level 3  
    Temat do zamknięcia, włożony inny pendrive i czyta wszystko.
    jarekmo
    Level 12  
    I3eMe0 wrote:
    Temat do zamknięcia, włożony inny pendrive i czyta wszystko.

Ja sprawdziłem już dwa i dalej nic. W jakim formacie masz pena ?
    Po dalszych pomiarach wygląda jak by nie było zasilania w gnieżdzie usb.
    Dioduss Electric
    Level 14  
    jarekmo wrote:
    jak by nie było zasilania
    Cześć, udało Ci się to rozwiązać?
    jarekmo
    Level 12  
    Tak. Źle były zrobione kable do USB. Zamienione piny
    Dioduss Electric
    Level 14  
    Dzięki :) No to niestety u mnie nie będzie tak łatwo - kable i piny są ok, brak napięć i brak opcji w ustawieniach...
    jarekmo
    Level 12  
    Ja to odkryłem mierząc bezpośrednio na radiu i okazało się że 5V jest tylko na innych pinach . Pozostałe dwa metodą prób w sumie tylko dwie możliwości.
    Dioduss Electric
    Level 14  
    Są dwa gniazdka dla USB - jedno jest czteropinowe a drugie sześciopinowe (w sześciopinowym wykorzystane tylko 4). U mnie na żadnym pinie z tych przeznaczonych dla USB nie ma napięcia - no pojedyncze mV :) Napisałem do chińczyka - poprosił o nagranie filmu z problemem i obiecał że skonsultuje to ze swoim inżynierem i zobaczymy co odpisze :)
    jarekmo
    Level 12  
    U mnie oprócz USB nie działa sterowanie z kierownicy też napisli że inżynier sprawdzi . Minęło już ponad miesiąc i nie ma odzewu. Jutro zrobię zdjęcia kabli może coś pomoże.