Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chińskie radio android - nie widzi/czyta pendrive

02 Sep 2020 20:01 2091 6
  • Level 3  
    Cześć, posiadam takie oto radyjko: https://pl.aliexpress.com/item/4000333135968.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6bf45c0fS8Ipi7
    Otóż problem polega na tym, że teoretycznie radio obsługuje usb do 32gb, ja podłączam (są dwa porty) do każdego pendrive 8gb i nic zero reakcji ze strony radia, w ustawieniach androida debugowanie usb jest włączone jeżeli to ma jakiś wpływ.
    Pendrive zarówno na formacie Fat32 jak i NTFS zachowuje się tak samo czyli nic się nie dzieje, jedynie dioda od zasilania czasami mrygnie.
    Już opadają mi ręce, próbowałem cokolwiek grzebać w ustawieniach fabrycznych radia (nie androida) ale tam też sporo tego wszystkiego, obce mi oznaczenia ale jak dla mnie to na takich ustawieniach jak są od początku powinno czytać pendrive'a. Spróbuje jeszcze sformatować pendrive na exFat ale wątpie że to coś pomoże,popróbuje z innymi pendrive'ami.
    Macie jakieś pomysły? Jest tu ktoś kto ogarnia te tematy? Bardzo proszę o pomoc.
    ps.Telefon podłączony kablem pod każdym z tych portów tylko się ładuje, nic poza tym. Mirrorlink też jakby nie chciał łączyć przez kabel (zarówno przy włączonych debugowaniach usb w telefonie i radiu jak i przy wyłączonych)
  • TespolTespol
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A daje się formatować w tym "radiu"?
    Michał
  • TespolTespol
  • Level 3  
    SP5IT wrote:
    A daje się formatować w tym "radiu"?
    Michał

W sensie pendrive'a? Formatuje go sobie na laptopie. Nigdzie w opisie tego radia nie ma jaki format ma dysk niestety. Myśle że powinno być FAT32 tak jak jest to domyślnie. Myśle, że z innym pendrivem będzie to samo bo nawet telefonu jakby nie czyta, samo zasilanie do ładowania.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak wpinasz te USB? Przez dołączony kabel? Działa ten kabel z innym urządzeniem? Na pewno jest OTG czy tylko do ładowania?
  • Level 3  
    Są dwa kable dołączone w zestawie z radiem, tylko wpiąć kostki i kable z portami usb podłączone. OTG raczej jest bo do tego w sumie te porty są (możliwość również podłączenia kamery na przód samochodu bodajże) cytuje z opisu radia:
    ,,-System operacyjny: Android 8.1
    -Procesor: czterordzeniowy
    -GPU: czterordzeniowy
    -ROM: 16 GB
    -RAM: 1 GB
    -Rozszerzona USB: obsługuje USB dysku do 32 GB''
    Nie mam jak sprawdzić czy działają te przewody z innymi urządzeniami bo jak wspomniałem mają z drugiej strony kostki małe do radia więc nie dam rady ich podłączyć gdzie indziej.
  • Level 3  
    Temat do zamknięcia, włożony inny pendrive i czyta wszystko.
  • Level 11  
    I3eMe0 wrote:
    Temat do zamknięcia, włożony inny pendrive i czyta wszystko.

Ja sprawdziłem już dwa i dalej nic. W jakim formacie masz pena ?
    Po dalszych pomiarach wygląda jak by nie było zasilania w gnieżdzie usb.