Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Twingo I klimatyzacja

Bartek19957 03 Sep 2020 09:22 2613 7
    Bartek19957
    Level 19  
    Witam forumowiczów! Czy ktoś spotkał się z problemem wymiany filtra kabinowego w Renault Twingo pierwszej generacji? Nigdzie nie można go znaleźć. Auto posiada klimatyzację więc i filtr kabinowy powinien być a go brak. Czy wie ktoś czy może jest on ukryty pod deską rozdzielczą? Może temat nie na to forum ale nigdzie nie ma żadnych informacji także z góry dziękuję za każdą okazaną pomoc i zrozumienie,
    nowakjac
    Level 13  
    Bo tego filtra tam nie ma. Też mnie to zdziwiło ale niestety tak jest.
    Bartek19957
    Level 19  
    To dlaczego filtr występuje w sprzedaży bo przecież go kupiłem? Dziwne by to było aby przed parownikiem klimatyzacji nie było filtra... jak zatem odgrzybić parownik?
    genek1000
    Level 35  
    Bartek19957 wrote:
    o dlaczego filtr występuje w sprzedaży bo przecież go kupiłem?

Pewnie ci sprzedali do Twingo II .
    Bartek19957 wrote:
    Dziwne by to było aby przed parownikiem klimatyzacji nie było filtra...

W starych modelach samochodów mało który miał a tym bardziej taki mały/ tani / miejski wóz :D
    Bartek19957 wrote:
    jak zatem odgrzybić parownik?

ZA pomocą maszynki do rozpylania środka we wnętrzu , za pomocą spraju - działa jak maszynka.
    Za pomocą pianki aktywnej w spraju - wprowadza się przez rurkę odwodnienia klimatyzacji - jeden z najbardziej skutecznych środków -moim zdaniem :D
    Bartek19957
    Level 19  
    Filtr jest kupiony dobry. Na stronie producenta pod tym numerem filtra jest pełen opis do jakiego Twingo pasuje. Są tam praktycznie wszystkie roczniki z różnymi silnikami. Co do pianki do odgrzybiania to stosuje jedną sprawdzoną, nie wiem czy mogę podać nazwę więc tego nie robię. Jeśli miałoby się dojść przez dziurkę pod spodem auta to kiedy będziemy wiedzieć że wprowadzony przez nas wężyk jest na odpowiedniej wysokości? Kurczę dziwne to wszystko. A ktoś deskę rozdzielczą rozbierał w tym aucie? Nie chcę tego rwać bez wcześniejszego przygotowania i wiedzy czy czegoś nie urwę itp.
  • Helpful post
    genek1000
    Level 35  
    Okazuje się że razem z nowakjac nie mieliśmy całkowitej racji :cry:
    Zainteresował mnie ten temat pomimo że nie posiadałem / nie posiadam / nie będę posiadał / nie serwisuje TWINGO I. :D
    Więc sprawa wygląda tak że w fazie wejścia modelu Twingo I nie posiadało z założenia filtra kabinowego -i tu twierdzę że częściowo mieliśmy rację dlatego też, że przedstawione dalej filtry nie są stricte filtrami dla parownika tylko ogólnie filtrami kabinowymi .
    A więc pierwszy filtr jaki znalazłem to nakładka na fabryczny wlot powietrza kabinowego

Renault Twingo I klimatyzacja

Prostszą wersją tego filtra to nałożenie stopek do przymierzania butów na wloty powietrza :D

Teraz przyszła kolej na rozwiązanie fabryczne wymyślone prawdopodobnie z powodu nacisku użytkowników :D

W pliku pdf pełna instrukcja montażu .
    Wygląda to że ref. 7701409323 to cały zestaw - ramka + filtr
    natomiast 7701409324 to sam filtr .

Jeśli chodzi o odgrzybianie parownika to wykonuje się to przez rurkę odpływową

Demontaż deski - jak to demontaż deski :D
    Parę śrubek i nie ma żądnego zaskoczenia . :D
    Kierownica , obudowa pod kierownicą , obudowa przełączników , panel wokół przełączników nawiewu , przełącznik nawiewu ,boczne osłonki lusterek bocznych, górna nakładka deski , śrubki pod nakładkami i śróbki w dole deski i po robocie
    Attachments:
    Bartek19957
    Level 19  
    Bardzo dziękuję genek1000 za bardzo rzetelne podejście do tego tematu. Faktycznie wzbudza on sporo kontrowersji czy to w końcu tam było czy nie. Zatem biorę się za robotę przy autku i zobaczymy jakie będą rezultaty. Temat uważam za zamknięty! Pozdrawiam wszystkich i dziękuję każdemu z osobna za jakąkolwiek odpowiedź 😊
    Bartek19957
    Level 19  
    Bardzo dziękuję genek1000 za bardzo rzetelne podejście do tego tematu. Faktycznie wzbudza on sporo kontrowersji czy to w końcu tam było czy nie. Zatem biorę się za robotę przy autku i zobaczymy jakie będą rezultaty. Temat uważam za zamknięty! Pozdrawiam wszystkich i dziękuję każdemu z osobna za jakąkolwiek odpowiedź 😊

Dodano po 2 [minuty]:

Propozycje użytkowników okazały się trafne