Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery z GMSL2 dla modułów JetsonAGX Xavier

ghost666 03 Wrz 2020 13:48 360 0
 • Kamery z GMSL2 dla modułów JetsonAGX Xavier

  Kamery z GMSL2 dla modułów JetsonAGX Xavier
  Kamera E-con 2MP HD „STURDeCAM20” oferuje interfejs MIPI-CSI-2 dedykowany do GMSL2 oraz klasę ochrony IP67. Jest dostępna w zestawie za 699 dolarów, dedykowanym do Jetson AGX Xavier z 15-metrowym kablem koncentrycznym i złączami FAKRA w zestawie.

  W 2018 roku firma E-con Systems wprowadziła na rynek 3,4-megapikselową kamerę NileCAM30, a Nvidia ogłosiła, że moduł Jetson TX2 jest najszybszym na świecie aparatem obsługującym standard Gigabit Multimedia Serial Link (GMSL). Teraz firma wprowadziła na rynek kamerę STURDeCAM20 i zestaw STURDeCAM20_CUXVR do zaawansowanego zestawu Nvidia Jetson AGX Xavier Developers Kit, który wykorzystuje interfejs GMSL2 nowej generacji. Podobnie jak system kamer SurveilsQUAD firmy E-Con dla AGX Xavier, kamera STURDeCAM20 ma 2-megapikselową rozdzielczość, rozdzielczość HD i łącze MIPI-CSI-2.

  Kamera STURDeCAM20 jest dostępna w cenie 279 dolarów (samodzielnie) lub 699 dolarów jako część zestawu Xavier. Zestaw STURDeCAM20_CUXVR jest przeznaczony do środowisk przemysłowych i zewnętrznych, takich jak autonomiczne roboty mobilne (AMR), roboty dostawcze i chodnikowe, kamery martwego pola dla dużych pojazdów, pojazdów górniczych, wózków widłowych i systemów widoku przestrzennego.

  Zestaw STURDeCAM20_CUXVR zapewnia zarówno 2-torowy interfejs MIPI-CSI-2, jak i podłączoną płytkę adaptera GMSL2. Podobnie jak GMSL, GMSL2, który jest obsługiwany przez kontroler Adlink ROScube-X. Jest to technologią wykorzystująca moduły SerDes, która obsługuje dwukierunkowe przesyłanie danych, zasilanie i sterowanie za pomocą pojedynczego kabla o długości do 15 metrów przy bardzo niskiej latencji. Kamery GMSL są zwykle dostarczane z 15-metrowym kablem koncentrycznym ze złączami FAKRA, które zestaw E-Con zawiera w zestawie.

  STURDeCAM20 posiada wbudowany wysokowydajny ISP, który obsługuje słabe oświetlenie i zawiera optyczny czujnik CMOS AR0230 o przekątnej 1/2,7″ firmy On Semi o rozdzielczości 2 MP - 1928 x 1088 pikseli. Kamera oferuje m. in. technologię pikseli o podwójnej konwersji o wielkości 3,0 µm i wysoki zakres dynamiki - do 96 dB (HDR). Inne specyfikacje obejmują SNR równy 41 dB i czułość do 4,0 V/luks. Kamera obsługuje pracę synchroniczną, gdy jest używana z wieloma kamerami.

  Aluminiowa, zamknięta obudowa kamery mierzy 42 mm x 42 mm. System posiada elektroniczna przesłonę oraz montaż obiektywu typu S. Kamera i zestaw pracują w temperaturze od -40°C do 85°C, a kamera i kabel są chronione przed wnikaniem wody i kurzu zgodnie z IP67.

  Zestaw STURDeCAM20_CUXVR jest dostarczany ze sterownikiem V4L2 Linux dla MIPI-CSI-2 i obsługuje oprogramowanie Nvidia Jetpack 4.4 dla zestawu deweloperskiego AGX Xavier. Dostępna jest przykładowa aplikacja i jej kod źródłowy do podglądu wideo i przechwytywania obrazu, a także wiele elementów sterujących kamerą.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/rugged-gmsl2-cam-kit-targets-jetson-agx-xavier/[/align]

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8221, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Sklep ElwronSklep Elwron