Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamery z GMSL2 dla modułów JetsonAGX Xavier

ghost666 03 Sep 2020 13:48 657 0
Optex
 • Kamery z GMSL2 dla modułów JetsonAGX Xavier

  Kamery z GMSL2 dla modułów JetsonAGX Xavier
  Kamera E-con 2MP HD „STURDeCAM20” oferuje interfejs MIPI-CSI-2 dedykowany do GMSL2 oraz klasę ochrony IP67. Jest dostępna w zestawie za 699 dolarów, dedykowanym do Jetson AGX Xavier z 15-metrowym kablem koncentrycznym i złączami FAKRA w zestawie.

  W 2018 roku firma E-con Systems wprowadziła na rynek 3,4-megapikselową kamerę NileCAM30, a Nvidia ogłosiła, że moduł Jetson TX2 jest najszybszym na świecie aparatem obsługującym standard Gigabit Multimedia Serial Link (GMSL). Teraz firma wprowadziła na rynek kamerę STURDeCAM20 i zestaw STURDeCAM20_CUXVR do zaawansowanego zestawu Nvidia Jetson AGX Xavier Developers Kit, który wykorzystuje interfejs GMSL2 nowej generacji. Podobnie jak system kamer SurveilsQUAD firmy E-Con dla AGX Xavier, kamera STURDeCAM20 ma 2-megapikselową rozdzielczość, rozdzielczość HD i łącze MIPI-CSI-2.

  Kamera STURDeCAM20 jest dostępna w cenie 279 dolarów (samodzielnie) lub 699 dolarów jako część zestawu Xavier. Zestaw STURDeCAM20_CUXVR jest przeznaczony do środowisk przemysłowych i zewnętrznych, takich jak autonomiczne roboty mobilne (AMR), roboty dostawcze i chodnikowe, kamery martwego pola dla dużych pojazdów, pojazdów górniczych, wózków widłowych i systemów widoku przestrzennego.

  Zestaw STURDeCAM20_CUXVR zapewnia zarówno 2-torowy interfejs MIPI-CSI-2, jak i podłączoną płytkę adaptera GMSL2. Podobnie jak GMSL, GMSL2, który jest obsługiwany przez kontroler Adlink ROScube-X. Jest to technologią wykorzystująca moduły SerDes, która obsługuje dwukierunkowe przesyłanie danych, zasilanie i sterowanie za pomocą pojedynczego kabla o długości do 15 metrów przy bardzo niskiej latencji. Kamery GMSL są zwykle dostarczane z 15-metrowym kablem koncentrycznym ze złączami FAKRA, które zestaw E-Con zawiera w zestawie.

  STURDeCAM20 posiada wbudowany wysokowydajny ISP, który obsługuje słabe oświetlenie i zawiera optyczny czujnik CMOS AR0230 o przekątnej 1/2,7″ firmy On Semi o rozdzielczości 2 MP - 1928 x 1088 pikseli. Kamera oferuje m. in. technologię pikseli o podwójnej konwersji o wielkości 3,0 µm i wysoki zakres dynamiki - do 96 dB (HDR). Inne specyfikacje obejmują SNR równy 41 dB i czułość do 4,0 V/luks. Kamera obsługuje pracę synchroniczną, gdy jest używana z wieloma kamerami.

  Aluminiowa, zamknięta obudowa kamery mierzy 42 mm x 42 mm. System posiada elektroniczna przesłonę oraz montaż obiektywu typu S. Kamera i zestaw pracują w temperaturze od -40°C do 85°C, a kamera i kabel są chronione przed wnikaniem wody i kurzu zgodnie z IP67.

  Zestaw STURDeCAM20_CUXVR jest dostarczany ze sterownikiem V4L2 Linux dla MIPI-CSI-2 i obsługuje oprogramowanie Nvidia Jetpack 4.4 dla zestawu deweloperskiego AGX Xavier. Dostępna jest przykładowa aplikacja i jej kod źródłowy do podglądu wideo i przechwytywania obrazu, a także wiele elementów sterujących kamerą.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/rugged-gmsl2-cam-kit-targets-jetson-agx-xavier/[/align]

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Optex