Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 018 - Odpala tylko na ssaniu i gaśnie

Ksyssiu 03 Sep 2020 14:21 1809 4
    Ksyssiu
    Level 10  
    Dzień dobry.
    Mam wyżej wymienioną pilarkę. Zatarł się w niej silnik parę lat temu i była przeznaczona na złom, jednak postanowiłem spróbować ją naprawić zakładając zamienniki cylindra, tłoka, misę korbową, nowe łożyska i uszczelniacze wału (wał korbowy nieuszkodzony). Zdaję sobie sprawę, że maszyna może z takimi częściami pochodzić tydzień albo i rok, ale tak jak mówiłem chciałem tylko spróbować - jak nie wyjdzie to już trudno, kupię inną.
    Złożyłem wszystko do kupy i pojawia się następujący problem - piła rusza tylko na ssaniu i natychmiast gaśnie. Wymieniłem membrany gaźnika, wężyk i filtr paliwa, jednak ciągle jest tak samo.
    Czytałem na forum, że problemem może być źle wyregulowany gaźnik lub słaba kompresja. Problem w tym, że jedyna śruba w gaźniku to ta od wolnych obrotów. Popuściłem ją o pół obrotu, ale nie pomogło. Czy w związku z tym dać sobie z tym spokój i zanieść piłę do regulacji gaźnika czy spróbować zrobić jeszcze jedną rzecz mianowicie otworzyć znowu silnik i uszczelnić go jeszcze raz? Gdy nakładałem klej smarowałem tylko misę korbową, uszczelniaczy nie smarowałem, gdyż słyszałem, że w nowych nie trzeba tego robić.
    Proszę o zatem o radę, czy uszczelnić ją jeszcze raz czy wina raczej jest po stronie gaźnika.
    jerry1960
    Level 35  
    Zmierz ciśnienie sprężania.
    Ksyssiu
    Level 10  
    jerry1960 wrote:
    Zmierz ciśnienie sprężania.

Niestety nie mam urzadzenia do tego.
    jerry1960
    Level 35  
    To pożycz od kogoś . Lub podejdź do serwisu.